Szachy w Mirczu

IV Turniej Szachowy o Puchary Wójta Mircza – Marty Małyszek – GP 2018 odbył się 7 grudnia 2017 w Szkole Podstawowej w Mirczu. Wystartowało 27 szachistów, w tym 8 dziewcząt z Mircza i Wiszniowa, zabrakło Kryłowa.

Reklamy

 

Po rozegraniu 7 partii z czasem 15 minut dla zawodnika zwycięzcami zostali:

1. Oliwia Łoś, przed Dominikiem Gogółem i Mateuszem Krupą.

Reklamy

W rocznikach 2002 – 2004 – 1. Oliwia Łoś 2. Wiktoria Tabaka, 3. Weronika Kuta. 1. Domink Gogół, 2.Mateusz Krupa, 3. Patryk Pryciuk .

W rocznikach 2005 – 2007 : 1. Kinga Wójcik, 2. Anna Roman. 1. Kacper Kusiak, 2. Jakub Rataj, 3. Kacper Ślepko.

W kategorii młodzików roczniki 2008 i młodsi: 1. Nikola Paska, 1. Mateusz Łoś, 2. Wojciech Lala. 3. Tymoteusz Łukaszczyk..

Na V Turniej zapraszamy do Kryłowa w dniu / poniedziałek / 8 stycznia 2017 w godz. 12.30 do 15.30.

Pierwsze zabawy Szachowe w klasach 1 i 2 spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników w Szkole Podstawowej w Mirczu. Uczestniczyło 36 uczniów. W miarę poruszania się po szachowej krainie zainteresowanie rosło, tym bardziej, że wśród uczestników znaleźli się Mistrzowie Gminy w tej dyscyplinie. Wybijanka bierek i utrwalanie zasad poruszania się po szachownicy budziła coraz większe zainteresowanie. Nieważne stawało się wygranie partii, istotna stawała się zabawa i spotkanie z nowym kolegą, często przyjacielem ze szkolnej ławki.. Do wyróżniających się w klasach należą:

W klasie 1 a – Zuzia Szwed, Patrycja Szumarek, Andżelika Kursa, Karol Nieckarz, Michał Trzciński, Nikodem Bulisz.

W klasie 1 b – Kinga Łukaszczyk, Magdalena Krawczyk, Magda Ciesielczuk, Piotr Stanisławczuk, Wiktor Jonasz, Szymon Winiarski.

W klasie 2 a – Magda Tomaszewska, Zuzanna Czop, Kornelia Smyk, Paulina Nieckarz, Mateusz Łoś, Konrad Brzeziński, Lorenzo Banachewicz.

Najważniejsze, że wszyscy zainteresowali się szachami i chętniej spotkają się wkrótce na następnych zajęciach.

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka