Szczur Roman wskazał zwycięzcę meczu Unia – Igros

Szczur Roman, który jest od stycznia 2010 r. własnością fanki Igrosu Krasnobród (zakupiła go w sklepie zoologicznym w Galerii Bonarka City Center w Krakowie), wskazał zwycięzcę meczu Unia Hrubieszów – Igros Krasnobród, rozgrywanego w ramach 25 Kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej. Zdaniem Romana sobotnie (28 maja) starcie Unii z Igrosem na stadionie w Hrubieszowie wygra obecny wicelider, czyli drużyna z Krasnobrodu.

Reklamy

Szczur Roman (przyszedł na świat w październiku 2009), godny następca popularnych Paula i Ikera, którzy typowali odpowiednio mecze mundialu w RPA i finał Ligi Mistrzów, dostał do wyboru dwa miejsca z chlebem oznaczone herbami drużyn. Lepiej smakował ten z pojemnika z herbem Igrosu Krasnobród, który został wybrany przez szczura. Szczur Roman przez kilka chwil obwąchiwał kromki chleba, co może świadczyć o trudnym i wyrównanym pojedynku dla obu drużyn.

Roman po raz pierwszy typował wynik zawodów piłkarskich. Tym razem miał do wyboru pajdy chleba, który w tradycji polskiej był symbolem pomyślności i dostatku, a takiego Klub Kibica Igrosu życzy swojej ukochanej drużynie. Roman zje czasami jabłko, innym razem banana, zboża nie lubi. Co zje kolejnym razem? O tym przeczytacie przed kolejną kolejką, a już w sobotę przekonamy się, czy Albinos, który jest inteligentnym rodzajem szczura, miał rację.

PS Zabawę i wskazanie przez szczura Romana zwycięstwa Igrosu dedykujemy wybitnemu dziennikarzowi sportowemu – Romanowi Kołtoniowi, który urzekł nas śmiałym wyrażaniem poglądów podczas konferencji „Piłkarska przyszłość Polski”.

***

Ze sportowymi pozdrowieniami
Audycja Sportowa Ole