Udane starty i debiuty sekcji PC Unii Hrubieszów w Piotrowicach

W Piotrowicach w dniach 22-23.03.2014 r. odbył się Turniej o Puchar Starosty Lubelskiego w Podnoszeniu Ciężarów Juniorek i Juniorów, w których z hrubieszowskiej Unii pod opieką trenerów Antoniego Czerniaka i Andrzeja Greszety wystartowało aż 16 osób, w tym sporo debiutantów. Na najwyższym podium w swoich kategoriach wagowych stawali Agata Tyszko i Patryk Friedrich. Najlepszy wynik do lat 15. wg pkt. Sinclair’a uzyskała Klaudia Witkowska. Ustanowiono również kilka rekordów życiowych i powiatu, o czym poniżej.

Reklamy


O Puchar Starosty Lubelskiego

Piotrowice, 22 – 23.03.2014 r.

 

Miejsca reprezentujących MKS „Unię” Hrubieszów

 

Kobiety – open


Kolejno: miejsce, nazwisko, imię, rok urodzenia, szkoła, waga, rwanie, podrzut, dwubój, punktacja Sinclair’a.

 

Kat. 48 kg

2. Witkowska Klaudia 99 G. Mircze 47.9 47 55 102 167,5

4. Krysztofowicz Daria 00 G. Mircze 45,5 32 41 73 125,6

6. Bobrowska Natalia 00 G. 3 Hrubieszów 38,90 28 38 66 132,4

7. Pańko Paulina 00 G. 1 Hrubieszów 45,4 17 25 42 72,4

 

Kat. 53 kg

7. Czajka Karolina 00 G. 1 Hrubieszów 20 32 52 81,3

 

Kat. 63 kg

1. Tyszko Agata 94 ZS 1 Hrubieszów 62,30 63 75 138 184,8

 

Kat. +75kg

4. Flak Daria 97 ZDZ Hrubieszów 94,6 52 68 120 129,8

5. Żywiec Daria 00 G. 1 Hrubieszów 107,2 28 39 67 69,8

 

Mężczyźni

 

Kat. 56 kg

2. Kasztelan Przemysław 99 G. 3 Hrubieszów 55,7 57 71 128 200,6

 

Kat. 62kg

1. Friedrich Patryk 96 ZS 1 Hrubieszów 60,2 84 105 189 279,2

7. Łaskarzewski Krzysztof 00 G. 1 Hrubieszów 61,0 39 54 93 136,1

8. Zybura Cezary 99 G. 1 Hrubieszów 58,5 38 45 83 125,3

 

Kat. 69 kg

4. Kasztelan Damian 95 ZS 1 Hrubieszów 64,8 88 110 198 277,7

6. Kosakowski Bartłomiej 96 ZS 1 Hrubieszów 66,1 88 110 198 274,0

 

Kat. 77 kg

2. Starzec Adrian 95 ZS 1 Hrubieszów 74,0 95 125 220 283,5

 

Kat. 94 kg

4. Włodarski Leszek 97 ZS 1 Hrubieszów 90,2 79 95 174 202,2

 

Klasyfikacja zawodniczek według punktacji Sinclair’a do lat 15:

1    Witkowska Klaudia  MKS Unia Hrubieszów 47.9 102 167,5

2    Rak Katarzyna LKS Znicz Biłgoraj 49,60 98 156,2

3    Pietruczuk Magdalena      GOK Koroszczyn 57,60 103 145,8

4    Rak AgnieszkaLKS Znicz Biłgoraj 58,10 99 139,2

5    Sałamacha Elżbieta KS Agros Zamość 65,60 103 133,3

6    Bobrowska Natalia MKS Unia Hrubieszów 38,90 66 132,4

 

Klasyfikacja zawodniczek według punktacji Sinclair’a do lat 20:

1    Polakowska Marlena GLKS POM-ISKRA Piotr. 48,80 142 229,4

2    Kuczmaszewska Agnieszka KS Agros Zamość 51,50 133 205,4

3    Tyszko Agata MKS Unia Hrubieszów 62,30 138 184,8

4    Majewska Zuzanna KS Wisła Puławy 91.6 164 164,0

5    Sałamacha Agata KS Agros Zamość 88,10 135 149,9

6    Czop Ewelina KS Agros Zamość 51,20 94 145,8

 

Klasyfikacja zawodników według punktacji Sinclair’a – open

1    Wojtowicz Szymon KS Agros Zamość 104,40 311 340,6

2    Wojtowicz Mateusz KS Agros Zamość 93,70 271 309,6

3    Skulimowski Mateusz MULKS Terespol 66,80 220 302,3

4    Rak Daniel LKS Znicz Biłgoraj 67,00 217 297,6

5    Pilipczuk Patryk GOK Koroszczyn 66,90 213 292,4

6    Starzec Adrian MKS Unia Hrubieszów 74,00 220 283,5

 

Sędziowie z Hrubieszowa:

Henryk Lebiedowicz,

Sylwia Lalik,

Andrzej Lizun.

 


Z historii hrubieszowskiej sztangi:

 

Kat.44 kg – do lat 17

1. BARAN Joanna 42 51 93 07.11.2008, Puławy

2. KONDZIOŁKA Marzena 38 50 88 28.10.2011, Hrubieszów

3. KOZA Ewelina 28 40 68 2006

4. BOBROWSKA NATALIA 28 38 66 22.03.2014 Piotrowice

 

Kat. 48 kg

1. LALIK Sylwia 62 84 146 kg 01.10. 2011, Siedlce

2. CHUDZIK Dorota 59 68 127 26.09.2009, Kościerzyna

3. PIASECKA Anna 50 65 115 21.04.2012 Siedlce

4. DYRDA Iga 48 56 104 28.05.2011, Puławy

5. WITKOWSKA Klaudia 47 56 103 8.02.2014 Terespol

11. KONTKIEWICZ Marlena 35 42,5 77,5 13.03.2004 Hrubieszów

12. KRYSZTOFOWICZ Daria 32 41 73 22.03.2014 Piotrowice

13. SZUMIATA Ewa 27,5 42,5 70 14.06.2003 Kielce

14. MARTYNIUK Malwina 28 42 70 25.10.2007, Hrubieszów

15. KOZA Ewelina 28 40 68 2006

16. BOBROWSKA NATALIA 28 38 66 22.03.2014 Piotrowice

41. KOWALSKA Monika 20 22,5 42,5 7.10.2004 Hrubieszów

42. KNAP Mariola 21 21 42 25.10.2007 Hrubieszów

43. ROMAN Jagoda 17 25 42 22.10.2010, Hrubieszów

44. PAŃKO Paulina 17 25 42 22.03.2014 Piotrowice

 

Kat. 53 kg

1. LALIK Sylwia 58 82 140 12.11.2011 Hrubieszów

2. CHUDZIK Dorota 57 72 129 2.06.2012 Piekary Śląskie

3. PIASECKA Anna 50 63 113 17.03.2012 Hrubieszów

30. CZAJKA Karolina 20 32 52 22.03.2014 Piotrowice

 

Kat. +75 kg

1. UFNAL Magdalena 72,5 90 162,5 12.10.2002 Ciechanów

2. SOŁTYS Marta 68 89 157 27.03.2010, Biłgoraj

3. PYRZ Ewelina 65 86 151 06.03.2010, Biłgoraj

4. FLAK Diana  52 68 120 22.03.2014 Piotrowice

11. DANIELAK Daria 30 40 70 15.10.2004 Hrubieszów

12. KURIATA Ewelina 30 40 70 25.02.2006, Piotrowice

13. OLESZCZUK Adriana 30 40 70 27.10.2006, Hrubieszów

14. WACH Dominika 31 38 69 25.10.2007, Hrubieszów

15. ŻYWIEC Daria 28 39 67 22.03.2014

 

Mężczyźni

 

Kat. 56 kg

1. KONDZIOŁKA Marcin 96 116 212 07.10.2011, Płońsk

2. POMIANKIEWICZ Artur 87,5 120 207,5 30.03.2003 Hrubieszów

3. SIENKIEL Grzegorz ? ? 200 1992

35. FAIKS Mirosław 57,5 72,5 130 12.05.1984 Hrubieszów

36. PĘKALA Wiesław 55 75 130 23.02.1986 Hrubieszów

37. BEDNARCZUK Radosław 55 75 130 21.03.1989 Hrubieszów

38. KASZTELAN Przemysław 58 70 128; 8.02.2014 Terespol

      KASZTELAN Przemysław 57 71 128; 22.03.2014 Piotrowice

 

Kat. 69 kg

1. GAWEŁ Andrzej 110 142,5 252,5 8.05.2004 Hrubieszów

2. KASZTELAN Wojciech 110 137,5 247,5 25.04.1987 Piotrowice

3. BOBAK Grzegorz 110 135 245 2002

21. STARZEC Adrian 94 120 214 13.04.2013, Bydgoszcz

    STARZEC Adrian 95 116 211 16.11.2013 Biłgoraj

28. CHWEDCZUK Andrzej 90 110  200 2.03.1996 Biłgoraj

29. GRZEWIŃSKI Piotr 85 115 200 3.04.2004 Piotrowice

30. CZEKAJ Paweł 90 110 200 27.02.2005, Terespol

31. KOSZAŁKA Paweł 90 110 200 14.10.2005, Puławy

32. KOSAKOWSKI Bartłomiej 88 110 198 23.03.2014 Piotrowice

      KOSAKOWSKI Bartłomiej 80 113 193 8.02.2014 Terespol

33. LIZUN Andrzej ? ? 197,5 1987 Biłgoraj

 

Kat. 94 kg

1. GRESZETA Andrzej 125 160 285 2.12.1995 Biłgoraj

2. RUDNICKI Mateusz 125 155 280 20.04.2013, Piotrowice

3. WOŹNIAK Piotr 125 150 275 25.04.1992 Dobryszyce (1999?)

4. KUSIAK Marcin 120 155 275 2006

32. LEBIEDOWICZ Henryk 75 100 175 15.05.1983 Hrubieszów

33. SIENKIEWICZ Jarosław 75 100 175 26.01.1991 Hrubieszów

34. WŁODARSKI Leszek79 95 174 23.03.2014 Piotrowice

 


Rekordy powiatu hrubieszowskiego:

 

Kategoria wagowa 44 kg do lat 17

14 lat BOBROWSKA Natalia 28 38 66 22.03.2014 Piotrowice

 

15 lat MOJSYM Marlena 26 32 58 22.10.2010 Hrubieszów

 

Kategoria wagowa 63 kg

20 lat TYSZKO Agata 63 75 138 22.03.2014 Piotrowice

 

21 lat UNKIEWICZ Marta 62 68 130 15.11.2008 Hrubieszów

 

Kategoria wagowa +75 kg

14 lat ŻYWIEC Daria 28 39 67 22.03.2014 Piotrowice

15 Lat – vacat

16 lat SOŁTYS Marta 57 75 132 15.11.2008 Hrubieszów

 

Kategoria wagowa 56 kg

15 lat KASZTELAN Przemysław 58 70 128 8.02.2014 Terespol

15 lat KASZTELAN Przemysław 57 71 128 23.03.2014 Piotrowice

16 lat PAŃKO Tomasz 77,5 90 167,5 8.12.1990 Piotrowice

 


Przed nami start Ewy Mizdal w pierwszym Pucharze Polski Kobiet, który odbędzie się 30 marca br. w Józefowie k/Warszawy.

 

 

Na podstawie przesłanych komunikatów przez trenera Antoniego Czerniaka


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Patryk Friedrich.