Udział Strzelców w Polska Biega w Lublinie

HrubieszówLublin

Reklamy

W niedzielę 10 V 2009 r. za sprawą hrubieszowianina Piotra Kitlińskiego, Lublin dołączył do akcji zdrowotnej „Polska Biega” , w której wzięli również udział w pełnym umundurowaniu dowódcy Jednostki Strzeleckiej 2020 z Hrubieszowa Jakub Zachaj – dowódca.

Bieg odbył się w LUBLINIE na Ścieżce Biegowej NIKE – „Wąwóz Rury” od godziny 10.00. Na początek były zapisy, następnie rozgrzewka pod okiem trenera P.K., odliczanie do startu i bieg na dystansie 4 km, który nasi w/w bohaterowie w pełnym umundurowaniu strzeleckim pokonali w 17:56,04 min. Bieg ukończyło w sumie 38 osób (w tym 7 kobiet), w ubiegłym roku do mety dobiegło 29. Formułą biegu było, przebiec cały dystans w przystępnym dla siebie tempie. Najstarszym uczestnikiem był 62 – letni Jerzy Hiller, a najmłodszym 10 – letni Michał Kitliński. W całym kraju podobne biegi rozegrano w 544 miejscowościach, w województwie lubelskim w 24, najbliżej Hrubieszowa to w Chełmie, Okszowie, Tomaszowie Lubelskim, Rejowcu Fabrycznym i Krasnobrodzie. Miejmy nadzieję, że za rok do tej pięknej akcji, która do systematycznego dbania o zdrowie, sylwetkę i urodę wciągnęła już wiele osób dołączy również Hrubieszów, czy inne miejscowości z naszego powiatu.

Reklamy

 

Jakub Zachaj po biegu powiedział – W Jednostce Strzeleckiej nr 2020 stawiamy na wysoki poziom kondycji fizycznej dlatego też uczestniczymy we wszelkich takich imprezach, które są naszą chlubą! Po zakończonym biegu otrzymaliśmy dyplomy oraz pyszne upominki.

 

Piotr Kitliński – Cieszę się bardzo, że do akcji „Polska Biega”, która ma za zadanie zachęcić do uprawiania jak najwięcej osób do tego najprostszego sportu w celu pozyskania zdrowia, kondycji i sprawności, dołączyli przedstawiciele takiej historycznej organizacji jaką jest „Strzelec”, na dodatek z Hrubieszowa. Gratuluję i dziękuję ! I dalej zachęcam do zajęć, które odbywają się w każdą niedzielę od g. 10.00 w tym samym miejscu.

***

Nowy nabór

 

9.05.2009 – szeregi JS 2020 zasiliło 7 nowych osób które chcą być strzelcami. Po przywitaniu się, dowiedzieli się kim jest Związek Strzelecki „STRZELEC” OSW. Następnie zostali rzuceni na głęboką wodę i przeszli przez 1 swoją musztrę – wyszło im to rewelacyjnie. Ponadto marzyli o mocnym treningu kondycyjnym więc drużynowy, pokonał z nimi dystans 3 km. Pojawił się pierwszy pot, zmęczenie ale na zakończenie żadna z osób nie chciała zrezygnować. Życzymy powodzenia, nie poddawania się a co najważniejsze bycia dumnym iż możecie reprezentować JS 2020. Flaga na mundurze niech będzie znakiem dla innych ludzi że podtrzymujecie tradycję Wojska Polskiego ponieważ jesteście Polakami i w razie wojny staniecie do obrony naszego Niepodległego Kraju jakim jest Polska.

***

Gdzie nas znajdziesz ?

 

Chcesz do nas przystąpić ? To przyjdź – Każda sobota w miesiącu, ul. Ciesielczuka (teren boisk treningowych – HOSIR – Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji) w Hrubieszowie. Godzina 8.00.

 

Opracował – mak

 

Na zdjęciu – Biegacze na trasie w Lublinie w ramach akcji „Polska Biega”.

 

Hrubieszow LubieHrubie 2009<br