Weekendowy rozkład jazdy UNII

Hrubieszów Poniżej weekendowy rozkład jazdy, czyli wydarzenia sportowe z udziałem zawodników Unii Hrubieszów. W sobotę grają trampkarze, w niedzielę mecze rozegrają juniorzy i seniorzy oraz wystartują lekkoatleci.

Reklamy

Już jutro, czyli 18 kwietnia, trampkarze Unii Hrubieszów rozegrają wyjazdowe spotkanie z Niedźwiadkiem Chełm. Dojdzie więc do rywalizacji dwóch sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn, w której Unia wyprzeda o jedno oczko swojego sobotniego rywala. Początek spotkania o godzinie 10:00.

***

W niedzielę 19 kwietnia o godz. 13:00 swój mecz rozegrają juniorzy hrubieszowskiej Unii – ich rywalem będzie Sparta Wożuczyn.

O godzinie 15:00 ważny ligowy mecz rozegrają seniorzy Unii Hrubieszów, którzy również zmierzą się z drużyną z Wożuczyna.

Podopiecznych Andrzeja Lizuna czeka bardzo ważne, a zaraz trudne spotkanie. Spotkanie, które musi zakończyć się zwycięstwem Unii. Inny wyniki nie wchodzi w grę, gdyż w tym meczu potrzebne są trzy punkty, które pozwolą realnie myśleć o utrzymaniu się w lidze. „Przecież to nie tak miało być” – zdanie, które powtarza każdy kibic Unii w Hrubieszowie.

Po trzech rozegranych kolejkach w rundzie wiosennej drużyna gości legitymuje się dwoma remisami oraz jedną porażką z Roztoczem Szczebrzeszyn. Dwa do tej pory zdobyte punkty, to jak na drużynę Sparty stanowczo za mało, dlatego też w niedzielę zawodnicy z Wożuczyna będą chcieli znacząco poprawić swój dorobek. Pytanie tylko czy nastawią się na kontratak, czy od pierwszym minut zaczną od zdecydowanych szturmów na bramkę Unii. Wydaję się, że wybiorą ten pierwszy wariant, bo to Unia musi atakować, jeśli myśli o utrzymaniu się w lidze. Sparta będzie grać ze spokojem, czekając na możliwość szybkiego i skutecznego kontrataku. Szczególnie trzeba będzie uważać na najlepszego strzelca w drużynie Sparty – Pawła Maliszewskiego oraz na dwóch pomocników Jarosława Korzenia i Konrada Mroczka.

Unię Hrubieszów w tym meczu powinno interesować tylko zwycięstwo zwłaszcza, że po pierwsze grają na swoim boisku, po drugie punkty są potrzebne jak rybie woda, i po trzecie pora już, aby z boiska schodzić tylko i wyłącznie, jako zwycięzca. Bo przecież nie tak miało być. Unia od pierwszej kolejki rundy wiosennej miała zacząć wygrywać i piąć się w ligowej tabeli. Rzeczywistość okazała się całkiem inna – najpierw karnie odebrane cenne punkty wywalczone na ciężkim boisku w Łukowej, a następnie dwie porażki z Kryształem i Huczwą – Unia po trzech kolejach znalazła się w nieciekawej sytuacji. Teraz musi walczyć o ligowy byt.

Wydaję się więc, że limit pecha został wyczerpany, teraz może być już tylko lepiej, a wręcz musi tak być. Muszą być trzy punkty i doskonale sobie zdają z tego sprawę Nasi zawodnicy, którzy wiedzą, że kibiców w Hrubieszowie interesuje tylko zwycięstwo i tylko trzy punkty, które są w zasięgu biało – niebieskich.

***

W Lubartowie 19 kwietnia o godzinie 10:00 rozpocznie się „15 Ogólnopolski Bieg Lewarta” – w tych prestiżowych zawodach wezmą udział lekkoatleci Unii Hrubieszów.

Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców do wspólnego dopingowania i wspierania naszych zawodników oraz drużyn w rywalizacjach sportowych.

autor: Józek

Hrubieszow LubieHrubie 2009