23 maja 2024

Werbkowice: Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy Dla Łukasza”

9 grudnia (niedziela) 2012r. o godz. 10.00 w Hali Sportowej im. B. Malinowskiego w Werbkowicach odbędzie się Charytatywny Turnieju Piłki Nożnej. Celem turnieju jest zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu sześcioletniego Łukasza Zglinickiego z Werbkowic, u którego wykryto raka jamy brzusznej.

„Gramy dla Łukasza” to trzeci charytatywny turniej organizowany przez drużynę Raiders Hrubieszów. Tym razem piłkarze zagrają dla sześcioletniego Łukasza Zglinickiego z Werbkowic, u którego wykryto raka jamy brzusznej. Turniej połączony będzie ze zbiórką pieniędzy, które zostaną przekazane na pomoc w leczeniu Łukasza.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w akcji pomocy dla Łukasza, drużyny piłkarskie oraz kibiców  9 grudnia 2012r. do Hali Sportowej im. Bronisława Malinowskiego w Werbkowicach.

Patronat nad imprezą objął Lech Bojko Wójt Gminy Werbkowice.

Zgłoszenia drużyn do turnieju pod numerem telefonu do dnia 6 grudnia 2012r.:

Paweł Jarmoluk 884818181, lub Ryszard Mazurkiewicz 512457051.

 

Informacje o Łukaszu:

http://zamosc.naszemiasto.pl/artykul/1501955,5-letni-lukasz-z-werbkowic-walczy-z-rakiem,id,t.html

 

5-letni Łukasz z Werbkowic walczy z rakiem

Łukasz ma 5 lat. Kilka miesięcy temu wydawał się zdrowym, wesołym dzieckiem. W czerwcu wykryto u niego nowotwór z przerzutami. Dziś Łukasz większość czasu spędza w łóżku, stracił włosy po chemioterapii i przytył od przyjmowania ogromu leków. Pieniądze na jego leczenie zbierają mieszkańcy Werbkowic.

Dramat Łukasza Zglinickiego zaczął się w maju. Dziecko trafiło w do hrubieszowskiego szpitala z silnym bólem brzucha. Po całonocnym oczekiwaniu, rano chłopcu zrobiono USG i położono na stole operacyjnym. Lekarze uważali, że to zapalenie wyrostka. Łukaszowi wycięto część jelita i zlecono szczegółowe badania. 18 czerwca rodzice Łukasza dostali skierowanie do lubelskiego DSK z podejrzeniem nowotworu. Tutaj lekarze postawili diagnozę: chłoniak nieziarniczy w czwartym stadium zaawansowania z przerzutami na szpik kostny. 

Od tego momentu Łukasz zaczął przyjmować silne dawki chemioterapii: – Na początku reagował dobrze – mówi mama Łukasza, Paulina – Jednak druga seria okazała się już dla niego bardzo ciężka. Psychicznie i fizycznie. Na szczęście teraz Łukasz ma przerwę w chemioterapii i cieszy się domem. Czasem tylko głaszcze się po głowie i nerwowo stwierdza: „Jeszcze nie odrosły. Chyba już zawsze będę łysy”. 

W ostatnim czasie rodzice Łukasza dostali nadzieję – chemia zadziałała na szpik kostny. Jest czysty. To daje nadzieję, ale Łukasza czeka jeszcze długie i kosztowne leczenie. A sytuacja materialna rodziny nie jest dobra. Mama Łukasza nie pracuje, cały czas spędza z synem w szpitalu. Tata pracuje dorywczo. Tutaj przyszli z pomocą mieszkańcy Werbkowic, którzy założyli komitet i zbierają pieniądze dla chłopca: 
– Poprosił mnie o to tata Łukasza. Nie zastanawiałam się. Szybko zarejestrowaliśmy komitet i od 8 dni zbieramy już pieniądze – na koncie bankowym i w puszkach.

– Na razie nie jest to ogromna kwota, ale ludzie okazują wielkie serce i pomagają jak mogą – mówi Danuta Muzyczka, założycielka komitetu. 

Pieniądze dla Łukasza można wpłacać na numer konta: 10 9642 0009 2001 0008 5342 0001 (Komitet Pomocy Łukaszowi Zglinickiemu z Werbkowic). (żródło: zamosc.naszemiasto.pl)

 

Organizatorzy turnieju:
Raiders Hrubieszów i Hala Sportowa im. Bronisława Malinowskiego w Werbkowicach.
 
Środki na organizację turnieju udostępnił Wójt Gminy Werbkowice.
 
„Gramy Dla Łukasza” to już trzeci charytatywny turniej organizowany przez zespół Raiders Hrubieszów.
 
Pierwszy „Pomoc Laurze” Szala zorganizowaliśmy 27 grudnia 2008r.
(kwota zebrana 4 774,14 złotych).
http://www.pomoclaurze.strefa.pl/news.htm
 
Drugi zorganizowany pod tytułem „Pomoc Dzieciom” dla Patrycji Pawłowskiej i Basi Szwiec 27 marca 2010r. (w czasie którego udało się zebrać 2 688,12 złotych).
http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/turniej-charytatywny

 

Pliki do pobrania:

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy