Wybory w LOZLA

HrubieszówLublin

Reklamy

W sobotę, 29 XI 2008 r. w Lublinie odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Niestety w Zarządzie znalazły się tylko osoby „śladowo” związane z naszym Hrubieszowem.

Zebranie otworzył, witając wszystkich i podając plan zebrania prezes dotychczasowego zarządu LOZLA p. Leszek Dunecki, była również chwila ciszy ku pamięci zmarłych w okresie ostatniej kadencji członków tego zarządu. Na sali zasiedli: członkowie ustępującego zarządu i komisji rewizyjnej, goście z PZLA (na czele z kandydatem na nowego prezesa dr Jerzym Skuchą) i 31 (z 36) delegaci z 18 klubów sportowych, w tym dwie osoby z MKS „Unia” w Hrubieszowie.

Niestety uderzał brak przedstawicieli władz wojewódzkich, sportowych, sponsorów czy prasy, natomiast była TV Lublin.

Zostały wybrane osoby do różnych komisji jakie przy tej okazji się powołuje. Sekretarz LOZLA p. Jerzy Wierzchowski odczytał sprawozdanie merytoryczno – finansowe z dotychczasowej kadencji, po nim przewodniczący Komisji Rewizyjnej dr Lucjan Piątek, którego sprawozdanie trwało ponad pół godziny, niestety nie przez wszystkich uważnie słuchane, a zawierało wiele cennych uwag. Na wniosek tej komisji zarząd otrzymał absolutorium. Pan dr Piątek uratował honor LOZLA i ocenił, kto zdaniem 84 letniego człowieka wyróżniał się w pracach LA w Lublinie, kiedy był osobiście obecny i wręczył przygotowane przez siebie pamiątkowe dyplomy i listy pochwalne (takowe otrzymali m.in. związani z Hrubieszowem Piotr Kitliński i Edward Wiśniewski).

W końcu zarząd przedstawił swoich kandydatów do nowego zarządu i komisji rewizyjnej, listy zostały uzupełnione kandydatami z sali. M. in. została zgłoszona i moja kandydatura przez delegata Znicza Biłgoraj. Niestety wniosek tego ostatniego, aby każdy kandydat przedstawił, co chce zrobić dobrego dla lubelskiej LA, nie przeszedł, a szkoda, bo niektóre osoby były nieznane, więc o co tu chodziło? Po głosowaniu, a przed ogłoszeniem wyników wyborów zaczęła się oficjalna dyskusja, nie było za dużo chętnych łącznie z naszymi delegatami, jak się później okazało byli oni widocznie zmęczeni agitowaniem przeciwko kandydatowi do zarządu z… Hrubieszowa, co się skutecznie udało (w razie czego mam świadków).

W związku z tym, że przez ponad 40 lat, jako zawodnik, nauczyciel, sędzia, trener, działacz, kibic znam potrzeby lubelskiej, jak i hrubieszowskiej lekkiej atletyki zabrałem jako pierwszy głos. No cóż została mi tylko satysfakcja, że aż sześć moich wniosków zostało wprowadzonych przez komisję uchwał do realizacji przyszłego zarządu. W związku z tym, że nie będę mógł ich osobiście dopilnować, będę bacznie przyglądał się, jak je realizują inni. Po zakończeniu zebrania podszedł do mnie kandydat na prezesa PZLA p. dr Skucha (notabene dr matematyki będący wykładowcą na uczelni) i pogratulował mi wystąpienia, przekazał, że również zanotował moje propozycje i będzie próbował niektóre z nich wcielić w program PZLA oraz poprosił o książki, które wcześniej w ramach OZLA Zamość wydałem, ku memu zdziwieniu z moim autografem.

***

W wyniku głosowania do zarządu weszli:

Prezes – Leszek Dunecki ( był jedynym kandydatem) Lublin – 24 głosów

ds. sędziowskich – Edward Wiśniewski Świdnik – bez głosowania (kiedyś LZS „Olimpia” Strzyżów)

– Jerzy Wierzchowski Lublin – 30 (sekretarz)

– Konrad Firek Agros Zamość – 29 (wiceprezes)

– Tadeusz Makaruk AZS AWF Biała Podlaska – 29 (wiceprezes)

– Dariusz Szymczuk AZS UMCS Lublin – 28

– Izydor Wiejak Start Lublin – 25

– Andrzej Szeniawski Lublin – 24 (skarbnik)

– Krzysztof Stipura AZS AWF Biała Podlaska – 22 ( kiedyś LKS „Unia” Hrubieszów)

– Witold Sętowski Wisła Puławy – 20

– Paweł Danielczuk Lublin – 16

Nie weszli:

– Marek Kitliński Hrubieszów – 11

– Marek Mazurek ? – 11

– Sławomir Murat Agros Zamość – 9

Komisja Rewizyjna:

– Robert Kozłowski – AZS UMCS Lublin – 31 (przewodniczący)

– Henryk Dziedzi Wisła Puławy – 30

– Danuta Celiński AZS AWF Biała Podlaska – 30

Delegaci na zjazd PZLA:

– Dariusz Szymczuk AZS UMCS Lublin – 31

– Tadeusz Makaruk AZS AWF Biała Podlaska – 28

– Edward Wiśniewski Świdnik – 27

– Andrzej Kleczek Start Lublin – 23

– Stanisław Kędra AZS AWF Biała Podlaska – 21

– Leszek Dunecki Lublin – 20

Nie weszli:

– Andrzej Krychowski Agros Zamość – 12

– Witold Sętowski Wisła Puławy – 11

Wnioski do realizacji zatwierdzone przez Zjazd:

1. Powołać biuro LOZLA ze stałą siedzibą.

2. Zatrudnić pracownika etatowego.

3. Poprawić opiekę medyczną.

4. Poprawić współpracę z Samorządami i innymi agendami sportowymi.

5. Wyłonić z zarządu osobę do kontaktu z mediami.

6. Zobowiązać zarząd do zadbania o stan obiektów i urządzeń LA

7. Wprowadzić wyróżnienia dla zawodników i szkoleniowców

8. Wprowadzić do kalendarza Mistrzostwa Województwa Młodzików

9. Uaktywnić stronę internetową LOZLA

10. Wręczyć dyplom dla dr L. Piątka jako honorowy członek LOZLA, który zjazd mu przyznał.

PS –

Ciekawe jest ci dwaj w/w delegaci z Unii Hrubieszów, którzy przejęli do swoich grup od byłych trenerów zawodników ratujących już od 2 lat poziom Unii, z popierającymi ich innymi członkami obecnego zarządu rozegrają nadchodzące wybory w MKS „Unia” Hrubieszów, chyba będzie to ekscytujące, dlatego trzeba być !!!

Opracował – mak

Na zdjęciu – Stipura Krzysztof absolwent SP 2 w Hrubieszowie i brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików LZS w rzucie oszczepem w barwach Unii, w tym okresie uczeń i zawodnik niżej podpisanego, później czołowy zawodnik Polski w rzucie dyskiem podczas dalszej nauki w barwach innych klubów (r. życiowy 58.98), obecnie trener kadry Polski w rzucie dyskiem i wykładowca w katedrze LA na AWF w Białej Podlaskiej.

Hrubieszow 2008-12-01