23 maja 2024

Wyniki X turnieju o Puchary Wójta Mircza

X turniej o Puchary Wójta Mircza – Marty Małyszek odbył się 27 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Wiszniowie. Startowało 30 szachistów, w tym 9 dziewcząt.

Startowali zawodnicy z Mircza, Kryłowa i oczywiście gospodarze.

Zwyciężyła Weronika Wilczewska – gimnazjalistka z Kryłowa, przed Adamem Frańczukiem – gimnazjalistą z Mircza i Oliwią Łoś szóstoklasistką z Mircza.

Wśród gimnazjalistów: 1. Weronika Wilczewska, 2. Aleksandra Kot z Mircza, 3. Karolina Kasprzyk z Kryłowa, 1. Adam Frańczuk, 2. Piotr Brzeziński, 3. Gabriel Bednarek – wszyscy z Mircza.

W juniorach młodszych: 1. Oliwia Łoś, 2. Julia Kuźnicka, 3. Roksana Jędra, obydwie z Wiszniowa, 1. Mateusz Krupa – szóstoklasista z Mircza, 2. Łukasz Grabik – czwartoklasista z Wiszniowa, 3. Piotr Szymanek – piątoklasista z Mircza.

Wśród młodzików: 1. Bartłomiej Szczepaniak, 2. Kacper Ciosmak, 3. Mateusz Pukaluk.

Jedyny przedszkolak – Aleksander Leśniak z Kryłowa, wykazuje się sporymi zdolnościami, zdobył 3 punkty w swoim czwartym turnieju i 56 w punktacji Grand Prix 2015.

Był to ostatni turniej obecnej Edycji, kolejne spotkania już w nowym roku szkolnym. Efekty obecnej rywalizacji podamy w późniejszym terminie. Gospodarzom dziękujemy za gościnność i poczęstunek. Zawody odbywają się po lekcjach, więc apetyt wszystkim dopisuje.

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka