23 kwietnia 2024

Przed nami Fantastyczne 24 h

Fantastyczne 24 h, czyli 24-godzinny Maraton Głośnego Czytania połączony z Festiwalem Fantastyki będzie okazją do wspólnego spędzenia czasu przy literaturze fantastycznej przez całe 24 godziny.


Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie – organizator wydarzenia – wraz z Hrubieszowskim Domem Kultury zaprasza wszystkich do słuchania lub czytania baśni, legend, literatury fantasy i science-fiction. Książki o tej tematyce można przynieść ze sobą lub skorzystać z księgozbioru przygotowanego przez bibliotekarki. Oficjalne rozpoczęcie maratonu zaplanowano na godz. 9.00, w piątek 29 maja. Jego zakończenie odbędzie się 24 godziny później, czyli o 9.00 w sobotę 30 maja.

 

Podczas maratonu biblioteka oferuje dodatkowe atrakcje:

Turniej gry w Heroes of Might & Magic III, który rozpocznie się o godz. 16.00,

Losowanie nagród w konkursie plastycznym dla dzieci „W krainie fantazji” (ok. 17.00)

Turniej Czytających Rodzin na wesoło, czyli zabawne pytania dla rodzinnych drużyn, w skład których musi wejść co najmniej jeden dorosły i jedno dziecko (rozpocznie się o godz. 17.00),

COSPLAY, czyli konkurs na najfantastyczniejsze przebranie nawiązujące do wybranej książki, filmu fantasy lub serii anime (godz. 18.00),

Sesja  RPG „Zostań bohaterem lub pogrąż świat w ciemności” (ok. godz. 22.00)

oraz

zabawa i integracja przy grach planszowych Hrubieszowskiego Klubu Fantastyki.

Maraton będzie odbywał się w dwóch miejscach: sali nr 10 Hrubieszowskiego Domu Kultury oraz na placu przed HDK, a z głośników wystawionych w stronę miasta przez 24 godziny będą płynęły fragmenty literatury fantastycznej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie organizuje 24-godzinny Maraton Głośnego Czytania już po raz czwarty, w tym roku wpisuje się on w obchody Nocy Bibliotek. Wydarzenie swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Hrubieszów, a patronat medialny sprawuje portal LubieHrubie.

 

Start: 29 maja 2015 godz. 9.00

Meta: 30 maja 2015 godz. 9.00

Miejsce: sala nr 10 HDK oraz plac przed HDK

 

Zapowiada się fantastycznie! Zapraszamy!