X Plebiscyt na najlepszego Sportowca i Trenera Powiatu Hrubieszowskiego

HrubieszówPowiat hrubieszowski

Reklamy

W związku z jubileuszową edycją „Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Powiatu Hrubieszowskiego w 2008 r.” zapraszamy do udziału w sondzie internetowej dostępnej na stronie Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

big>SONDY INTERNETOWE
X Plebiscyt na najlepszego sportowca >>
X Plebiscyt na najlepszego trenera >>

Linki do sond na stałe w prawym menu LubieHrubie >> dział „Plebiscyt”

Kluby sportowe z powiatu hrubieszowskiego wytypowały 26 zawodników i 7 szkoleniowców. O tytuł najlepszego sportowca rywalizować będzie 10 ciężarowców, 7 piłkarzy, 6 lekkoatletów i 3 przedstawicieli unihokeja.

KANDYDACI DO „X PLEBISCYTU NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA I TRENERA POWIATU HRUBIESZOWSKIEGO W 2008 ROKU”

ZAWODNICY:

1. Baran Joanna
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
wiek – 18 lat;
zam. – gm. Trzeszczany;
osiągnięcia:
I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 17.

2. Chudzik Dorota
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
wiek – 18 lat;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18;
I miejsce na Mistrzostwa Polski LZS do lat 18.

3. Cybulski Daniel
Klub sportowy – GKS „Kresy” Dołhobyczów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
wiek – 27 lat;
zam. – gm. Dołhobyczów;
osiągnięcia:
jeden z najlepszych napastników klubu.

4. Doroszczuk Magda
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – Lekka atletyka (skok w dal);
wiek – 16 lat;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
czołowa zawodniczka w kraju w skoku w dal w kategorii młodziczek;
zajęła IV miejsce w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Młodzików;
w sezonie 2008 r. uzyskała wynik 5,48 m zaliczany do najlepszych w kraju.

5. Dubiel Arkadiusz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
wiek – 22 lat;
zam. – gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
III miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski;
I miejsce na Mistrzostwach Polski LZS „Złota Sztanga”;
II miejsce na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS.

6. Fedaczyński Rafał
Klub sportowy – AZS AWF Katowice;
dyscyplina sportu – Lekka atletyka (chód sportowy);
wiek – 29 lat;
osiągnięcia:
Olimpijczyk – zajął VIII miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. na dystansie 50 km;
Laureat statuetki Króla Władysława Jagiełły przyznawanej na wniosek Burmistrza Miasta dla najbardziej zasłużonego hrubieszowianina;
Drużynowy Wicemistrz Świata w 2006 r. w Hiszpanii;
Uczestnik Indywidualnych Mistrzostw Świata w Helsinkach i Osace;
Silny punkt Polski w Pucharach Świata i Europy (m.in. 9 miejsce w Europie w Anglii);
Dwukrotny Mistrz Polski i wicemistrz Seniorów;
Medalista mistrzostw Polski LZS i AMP;
Wywalczył 8 lokatę w 2008 r. w prestiżowym ogólnopolskim współzawodnictwie lekkoatletów o „Złote kolce”;
Członek Kadry Olimpijskiej i Narodowej;
Pomysłodawca, współorganizator oraz uczestnik mityngów chodziarskich w Hrubieszowie;
Laureat plebiscytów na najlepszych sportowców regionalnych i powiatowych;
Otrzymał honorowe odznaki: Chodziarza, LZS i OZLA w Lublinie;
Posiada mistrzowska międzynarodową klasę sportową;
Obecnie zawodnik I-wszo ligowego AZS AWF Katowice i student AWF w Katowicach.

7. Hojda Maja
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – Lekka atletyka (biegi);
wiek – 16 lat;
zam. – gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
III miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w biegu na 1000 m;
VIII miejsce w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego.

8. Karwacki Konrad
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
wiek – 15 lat;
osiągnięcia:
trampkarz starszy; członek kadry wojewódzkiej LZPN rocznika 1994.
Kołodziejczyk Hubert
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
wiek – 13 lat;
zam. – gm. Horodło;
osiągnięcia:
młodzik starszy; członek kadry wojewódzkiej LZPN rocznika 1996.

9. Kołodziejczyk Hubert
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
wiek – 13 lat;
zam. – gm. Horodło;
osiągnięcia:
młodzik starszy; członek kadry wojewódzkiej LZPN rocznika 1996.

10. Kondziołka Marcin
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
wiek – 21 lat;
zam. – gm. Trzeszczany;
osiągnięcia:
II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20;
III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów;
I miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do lat 20;
Posiada I klasę sportową.

11. Krakowiak Łukasz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – Lekka atletyka (biegi);
wiek – 20 lat;
zam. – gmina Hrubieszów;
osiągnięcia:
czołowy zawodnik w kategorii juniorów w biegach długich;
zdobył 11 pkt w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportu Dzieci i Młodzieży na rok 2008;
wygrał 6 biegów zaliczanych do Grand Prix Polski Środkowo Wschodniej w 2008 r.

12. Krygiel Patryk
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
wiek – 14 lat;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
trampkarz starszy; członek kadry wojewódzkiej LZPN rocznika 1995.

13. Lalik Kamil
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
wiek – 19 lat;
zam. – gm. Hrubieszów
osiągnięcia:
III miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do 18 lat;
II miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do lat 20.

14. Lalik Sylwia
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
wiek – 22 lat;
zam. – gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorek;
I miejsce na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS;
I miejsce na Mistrzostwach Polski LZS „Złota Sztanga”;
posiada I klasę sportową.

15. Łatka Agnieszka
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – Lekka atletyka (chód sportowy)
wiek – 18 lat,
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
czołowa zawodniczka Lubelszczyzny i kraju w chodzie sportowym w kategorii juniorek;
została powołana do Kadry Narodowej Juniorów;
złota medalistka Halowych Mistrzostw Polski w chodzie na 3000 m w Spale;
srebrna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bydgoszczy;
reprezentantka Polski w Międzypaństwowym meczu lekkoatletycznym Polska – Niemcy w Słubicach, gdzie zajęła III miejsce.

16. Łysiak Wojciech
Klub sportowy – GLKS „Płomień – Spartan” w Nieledwi
dyscyplina sportu – piłka nożna;
wiek – 30 lat,
zam. – gm. Trzeszczany;
osiągnięcia:
jeden z najlepszych piłkarzy klubu.

17. Mizdal Ewa
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
wiek – 22 lat;
zam. – gmina Hrubieszów;
osiągnięcia:
I miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorek;
III miejsce na Mistrzostwach Młodzieżowych Unii Europejskiej;
II miejsce na Mistrzostwach Państw Nadbałtyckich;
I miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski;
I miejsce na Mistrzostwach Polski LZS „Złota Sztanga”;
posiada mistrzowską międzynarodową klasę sportową.
Powęzka Bartłomiej
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” w Hrubieszowie
dyscyplina sportu – unihokej;
wiek – 19 lat;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
uczestnik Mistrzostw Polski oraz wielu zawodów o zasięgu ogólnopolskim;
w roku 2008 na 6 miejscu podczas Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.

18. Powęzka Bartłomiej
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” w Hrubieszowie
dyscyplina sportu – unihokej;
wiek – 19 lat;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
uczestnik Mistrzostw Polski oraz wielu zawodów o zasięgu ogólnopolskim;
w roku 2008 na 6 miejscu podczas Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.
19. Pyrz Ewelina
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
wiek – 19 lat
zam. – gm. Horodło
osiągnięcia:
II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18;
II miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do lat 20.

20. Sarzyński Adam
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
wiek –20 lat;
zam. – gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20;
I miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do lat 20;
posiada I klasę sportową.

21. Ślązak Mateusz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
wiek – 18 lat;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
junior grający na pozycji stopera w zespole seniorów klasy okręgowej.

22. Teterycz Aneta
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – Lekka atletyka (biegi);
wiek – 19 lat;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
członkini kadry Województwa Lubelskiego;
na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS zajęła V miejsce w biegu na 200 m, VI miejsce w biegu na 400 m oraz II miejsce w sztafecie 4×400 m.

23. Tyrka Damian
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
wiek – 15 lat;
zam. – gm. Werbkowice;
osiągnięcia:
trampkarz starszy; członek kadry wojewódzkiej LZPN rocznika 1994.

24. Unkiewicz Marta
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
wiek – 22 lat;
zam. – gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
III miejsce na Mistrzostwach Polski LZS „Złota Sztanga”.

25. Węgor Maciej
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” w Hrubieszowie
dyscyplina sportu – unihokej;
wiek – 19 lat;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
uczestnik wielu zawodów o zasięgu ogólnopolskim;
brązowy medalista Mistrzostw Polski;
w roku 2008 na 6 miejscu podczas Mistrzostw Polski Juniorów Starszych;
jest w szerokiej kadrze na Mistrzostwach Świata w roku 2009 w Finlandii.

26. Wojciechowski Łukasz
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” w Hrubieszowie
dyscyplina sportu – unihokej;
wiek – 19 lat;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
trzykrotny uczestnik Mistrzostw Polski oraz brązowy medalista tych zawodów;
reprezentant Polski;
wystąpił w meczach przeciwko reprezentacji Niemiec, Norwegii oraz Słowacji w roku 2008;
jest w szerokiej kadrze na Mistrzostwach Świata w roku 2009 w Finlandii.

***

TRENERZY:

1. Czerniak Antoni
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – trener podnoszenia ciężarów;
wiek – 50 lat;
zam.- gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
pod jego opieką szkoleniową /wspólnie z trenerami: Tarnawski i Greszeta/ zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów MKS „UNIA” Hrubieszów zdobyli w 2008 r. łącznie 38 medali na zawodach rangi Mistrzostw Polski. W klasyfikacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego zajęli 4 miejsce w Polsce w podnoszeniu ciężarów z dorobkiem 172,5 pkt.

2. Greszeta Andrzej
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener podnoszenia ciężarów;
wiek – 32 lat;
zam.- gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
pod jego opieką szkoleniową /wspólnie z trenerami: Czerniakiem i Tarnawskim/ zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów MKS „UNIA” Hrubieszów zdobyli w 2008 r. łącznie 38 medali na zawodach rangi Mistrzostw Polski. W klasyfikacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego zajęli 4 miejsce w Polsce w podnoszeniu ciężarów z dorobkiem 172,5 pkt.

3. Kulczyński Andrzej
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener lekkiej atletyki
wiek – 67 lat
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
zasłużony, wieloletni pracownik i szkoleniowiec MKS „Unia Hrubieszów” oraz HOSiR (od 2008 r. na emeryturze);
w swojej długoletniej karierze trenerskiej wychował wielu mistrzów i wicemistrzów kraju, reprezentantów Polski w pucharach Świata i Europy,
w 2008r. jego zawodnicy (m.in. Agnieszka Łatka, Łukasz Krakowiak, Maja Hojda) zajmowali wysokie miejsca na zawodach ogólnopolskich;
lekkoatleci MKS „Unii” zdobyli 42 punkty w ogólnopolskim systemie sportu dzieci i młodzieży, co dało 103 miejsce Klubowi na 3009 klubów sklasyfikowanych w całym kraju, oznacza to również 7 miejsce w gronie wszystkich klubów województwa lubelskiego.

4. Magdziak Tomasz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener lekkiej atletyki
wiek – 26 lat
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
młody, obiecujący szkoleniowiec MKS „Unia” Hrubieszów, pracujący na co dzień z grupą lekkoatletów, łącząc to jednocześnie z pracą nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 1;
wychowankowie tego instruktora coraz częściej stają na podium zajmując czołowe miejsca w znaczących imprezach (m.in.: Magda Doroszczuk i Aneta Teterycz).

5. Nowak Marcin
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener drużyny Młodzik Starszy;
wiek – 27 lat
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
szkoleniowiec drużyny Młodzik Starszy grającej w Okręgowej Lidze Młodzików Starszych OZPN Zamość.

6. Szuper Mirosław
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener drużyny Trampkarzy Starszych;
wiek – 58 lat;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
szkoleniowiec drużyny Trampkarzy Starszych grającej w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy LZPN.

7. Tarnawski Leszek
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener podnoszenia ciężarów
osiągnięcia:
wiek – 42 lat
zam.- gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
pod jego opieką szkoleniową /wspólnie z trenerami: Czerniakiem i Greszetą/ zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów MKS „UNIA” Hrubieszów zdobyli w 2008 r. łącznie 38 medali na zawodach rangi Mistrzostw Polski. W klasyfikacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego zajęli 4 miejsce w Polsce w podnoszeniu ciężarów z dorobkiem 172,5 pkt.

Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

Hrubieszow LubieHrubie 2009