Zamojski Puchar Polski

Osiem drużyn pozostało w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu zamojskiego, wśród nich Unia Hrubieszów. Przeciwnik jest mocny, ale w sporcie i tego rodzaju rozgrywkach wszystko jest możliwe, tak jak to zrobili chłopcy około temu lat 30 – ci (czytaj poniżej).

Reklamy

Dobry i głośny Kibic to 12 – ty zawodnik na boisku a więc Hrubieszowiacy na stadion i… przejdziemy dalej, albo nie.

Zestaw par 1/4 finału PP na szczeblu okręgu sezonu 2007/2008:

Unia Hrubieszów – Tomasovia Tomaszów Lubelski
środa 17 października godzina 14.30 – sędziuje Kucharski

Roztocze Szczebrzeszyn – Hetman Zamość
wtorek 16 października godzina 14.30- sędziuje Michał Woś

Nord 98 Wysokie – Spartakus Szarowola
środa 17 października godzina 14.30 – sędziuje Łaszkiewicz

Hetman II Zamość – Łada Biłgoraj
środa 17 października godzina 14.30– sędziuje Kudela

Kto wygra, awansuje do 1/2 finału PP na szczeblu okręgu, który odbędzie się 31 października b.r.

Największy sukces drużynowy !!!

W czerwcu 1979 r. „Unia” pokonała w finale wojewódzkim Pucharu Polski „Hetmana” Zamość 7:3 (6 bramek strzelił Eugeniusz Gajec). W sierpniu już na szczeblu centralnym Pucharu gromi „Iglopol” Dębica 5:1, później II Ligowy „Ursus” Warszawa pokonuje 3:2 (2:2), (br. M. Nowak, E.Gajec i Bojko), kibiców 3 tysiące. „Unia” znalazła się wśród 48 najlepszych klubów w Polsce. Był to największy sukces w historii hrubieszowskiego futbolu. W dniu 9 września w obecności 5 tyś. kibiców toczy wspaniały pojedynek z „Wigrami” Suwałki. W normalnym czasie pada remis 2:2 ( „Wigry” strzelają bramkę na remis w ostatnich sekundach meczu), po dogrywce wygrywają „Wigry” 3:2 (br. Bojko z wolnego i Gajec z karnego). Unia zaimponowała ambicją, walecznością, wolą walki, a następny mecz byłby z „Legią” Warszawa.
Skład tej wspaniałej drużyny: J. Trojanowski, A. Grabowski, J. Fedorowicz, R. Bojko, Z. Lebiedowicz, E. Lebiedowicz, M. Nowak, J. Skierski, J. Nowak, R.Głowacz, E. Gajec, J. Rybak. W tym okresie trenerami „Unii” byli Antoni Weremko i Roman Giergiel. Kierownikiem drużyny był Jan Lebiedowicz ps. „Bambo”, były wieloletni piłkarz „Unii”.

Znowu puchar wojewódzki nasz !

W 1980 r. „Unia” na neutralnym boisku w Tyszowcach, podczas finału wojewódzkiego znowu pokonała „Hetmana” Zamość 2:1 po 120 min. gry i powtórnie znalazła się w centralnych rozgrywkach „Pucharu Polski”. Puchar za finał wojewódzki wręczał na ręce kapitana drużyny Zbyszka Lebiedowicza były działacz hrubieszowski a w tym czasie prezes OZPN w Zamościu Marian Bizior. Następnie „Unia” najpierw spotkała się z „Tarnovią” Tarnów w obecności 2,5 tyś. widzów wygrywając 2:1 (br. Zb. Cała i Zb. Lebiedowicz z karnego), niestety w obecności 3 tys. kibiców przegrywa następny mecz z „Avią” Świdnik 0:2 i odpada z rozgrywek. Skład drużyny: Grabowski, Fedorowicz, Bojko, J. Nowak, Zb. Lebiedowicz (najlepszy zawodnik), M. Nowak, K. Marchewka, Wójcik, Zb. Kargol, Głowacz, Cała, Wiśniewski, J. Paczała, J. Olejarz.

Opracował – mak