Zapowiedź meczu Unia Hrubieszów – Cosmos Józefów

W sobotę 3 maja o godz. 17:30 Unia Hrubieszów w ramach XXII kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej zmierzy się na boisku głównym HOSiR z Cosmosem Józefów. Mecz poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Borowiński, Adamczuk, Kowalczuk.

Reklamy

Cosmos Józefów po XXI kolejkach zajmuje 12 miejsce w tabeli zamojskiej okręgówki z dorobkiem 23 punktów. Cosmos powoli wychodzi na prostą, a świadczą o tym ostatnie dwa spotkania. Najpierw drużyna z Józefowa zremisowała na wyjeździe bezbramkowo z Ostoją Skierbieszów, a następnie grając już na swoim terenie wygrała 3:2 z Huraganem Hrubieszów. Cosmos nie ma jeszcze zapewnionego utrzymania się w lidze, ale znacznie powiększa przewagę na drużynami, które w tej strefie spadkowej są. W Hrubieszowie Cosmos raczej nastawi się na grę z kontrataku, a nie na futbol ofensywny.  To ma być klucz do sukcesu, który pozwoli jeszcze bardziej oddalić się od strefy zagrożonej spadkiem do niższej ligi. 

Unia Hrubieszów w ostatnich dwóch spotkaniach imponuje formą strzelecką, bowiem zdobyła w nich aż 18 goli tracąc przy tym zaledwie jednego. Kibice w Hrubieszowie zapewne chcieliby, aby taka forma strzelecka została utrzymana. Czy tak będzie? To pokaże jutrzejsze spotkanie.  Na Cosmos trzeba uważać, i zdają sobie sprawę z tego zawodnicy Marcina Nowaka. W obozie Unii pamiętają mecz z Cosmosem z jesieni w Długim Kącie. Zwycięstwo 2:0 Unii Hrubieszów nie przyszło tak łatwo, trzeba było się sporo napracować, aby ostatecznie wygrać i zgarnąć trzy punkty. Nie inaczej będzie i tym razem. Zawodnicy Unii Hrubieszów muszą do tego spotkana wyjść maksymalnie skoncentrowani, a swoją psowatą na boisku udowodnić, iż zasługują na zwycięstwo w tym meczu. 


Józek