29 maja 2024

Zapowiedź meczu Unia Hrubieszów – Start Krasnystaw

W niedzielę 26 lipca o godz. 14:00 w ramach obchodów 70-lecia klubu sportowego MKS Unia Hrubieszów, nasz zespół rozegra mecz ze Startem Krasnystaw.

 

Spotkanie Unii Hrubieszów nie będzie tylko wydarzeniem pokazowym w ramach jubileuszu, ale również wartościowym spotkaniem kontrolnym. Do Hrubieszowa przyjedzie Start, który w minionym sezonie, w chełmskiej klasie okręgowej do końca walczył o awans do IV ligi. Ostatecznie w ostatniej kolejce promocję zapewniła sobie Granica Dorohusk, z którą Unia grała sparing w ostatnią środę wygrywając 2:0.

W drużynie Startu z racji przegranej batalii o awans doszło do zmiany trenera, którym obecnie jest Mariusz Wróbel. Być może w Starcie także za zmianą trenera, pójdą również zmiany kadrowe wśród zawodników.

Unia Hrubieszów w niedzielnym meczu sparingowym nie zagra jeszcze w optymalnym składzie. Wciąż za granicą przebywają Damian Otręba oraz Tomasz Smoła. W dodatku drobny uraz leczy Adrian Oleszczuk, zaś Artur Kawarski piątkowy trening musiał zakończyć przedwcześnie z powodu zbitego mięśnia.

To oznacza, że w meczu z Startem, Unia będzie testowała nowych zawodników, z którymi prezes od piłki nożnej doszedł już do porozumienia. Odnośnie ostatecznego kształtu kadry Unii, pozostają już tylko dwie niewiadome, ale to ma się wyjaśnić po niedzielnym meczu.

 

 

józek