Zdobycze punktowe młodych zawodników Unii Hrubieszów

Polska Federacja Sportu Młodzieżowego ogłosiła Wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2012 rok. Młodzi zawodnicy Unii zdobyli w br. 185 pkt., z tego na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (MMM) – 50 pkt, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (MPJMł.) – 33 pkt., Mistrzostwach Polski Juniorów (MPJ) – 69 pkt. oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (MMP) – 33 pkt.

Punkty dla Unii zdobywali ciężarowcy – 150 pkt. i lekkoatleci – 35 pkt.

Klasyfikację klubową, w której sklasyfikowano 3326 klubów, wygrał CWZS Zawisza Bydgoszcz, który zdobył 1.948,13 pkt. Unia w tej klasyfikacji zajęła 130 miejsce.

W klasyfikacji klubowej na szczeblu województwa Unia wypadła zdecydowanie lepiej zajmując 5 miejsce. Wyprzedziły nas Agros Zamość – 728,66 pkt., MKS Cement – Gryf Chełm – 396,00 pkt., MKS Żak Biała Podlaska – 311,50 pkt. oraz Wisła Puławy – 256,00 pkt.

Młodzi ciężarowcy Unii ze 150 pkt. zajęli czwarte miejsce w kraju za: CLKS Mazovia Ciechanów – 223,5 pkt., WLKS Siedlce – Iganie Nowe – 194,5 pkt. oraz CWZS Zawisza Bydgoszcz – 151,5 pkt.

W województwie nasi młodzi ciężarowcy zajęli pierwsze miejsce, przed LKS Znicz Biłgoraj – 95 pkt. i Wisłą Puławy – 90 pkt.

W klasyfikacji gmin (miejskich i wiejskich), w której sklasyfikowano ogółem 884 tych jednostek, Hrubieszów zajął 141 miejsce. W województwie nasze miasto uplasowało się na 9 miejscu.

W ramach współzawodnictwa dokonano także klasyfikacji powiatów i województw.

Powiat hrubieszowski znalazł się na 175 miejscu w klasyfikacji ogólnej (sklasyfikowano 364 powiaty) oraz na 12 miejscu w województwie.

W 2012 r. dla naszego miasta i powiatu punktowali tylko zawodnicy Unii. Pozostałe kluby (w przeciwieństwie do 2011 r.) nie zdobyły punktów.

Województwo lubelskie zdobyło ogółem 6.846,21 pkt. i sklasyfikowane zostało na 10 miejscu.

Współzawodnictwo Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego jest prowadzone w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec. Punkty na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski mogą zdobywać wyłącznie zawodnicy posiadający licencję zawodnika, uprawniającą do udziału we współzawodnictwie sportowym.

Źródło: MKS Unia Hrubieszów

Na zdjęciu – Sztangista Unii Hrubieszów Adam Sarzyński, który zdobył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23.