19 czerwca 2024

35-latek z powiatu hrubieszowskiego w rękach Policji. Był poszukiwany za udział w zabójstwie w Amsterdamie

Policjanci zatrzymali 35-latka pochodzącego z powiatu hrubieszowskiego, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za udział w zabójstwie dziennikarza, do którego doszło w Amsterdamie latem 2021 roku.

Reklamy

W weekend, kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie prowadzili na terenie województwa lubuskiego działania wobec osób produkujących narkotyki. W trakcie akcji, policjanci weszli do jednego z domów, w którym produkowany miał być mefedron i jego pochodne. Na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zabezpieczyli narkotyki.

– Podczas przeszukań miejsc zamieszkania obu zatrzymanych, w jednym z mieszkań funkcjonariusze zastali nieznanego mężczyznę – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. – Po ustaleniu jego danych personalnych okazało się, że jest nim 35-letni Konrad G., poszukiwany w sprawie współudziału w zabójstwie dziennikarza z Holandii. Do zbrodni doszło 6 lipca 2021 roku w Amsterdamie. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania od lipca 2022 roku w celu aresztowania i ekstradycji. 35-latek pochodzi z powiatu hrubieszowskiego. Był wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe oraz włamania.

Reklamy


źródło i fot. Policja Lubelska / KWP Lublin


Zobacz też:

Hrubieszów: Wypadek na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Ludnej [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Wypadek na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Ludnej [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →