13 kwietnia 2024

40 – lecie SP nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1 istnieje już 40 lat.

br />Jubileusz Szkoły rozpoczęła uroczysta Msza Święta, którą przy udziale zaproszonych gości ekumenicznie celebrowano w kościele pw. Św. Ducha.

Delegacje klasowe złożyły wiązanki na grobach nieżyjących nauczycieli.

Część oficjalna uroczystości miała miejsce w gmachu Szkoły.

Były przemówienia, wspomnienia i życzenia na przyszłość. Były podziękowania… Szczególnie wzruszające te, które padały z ust wychowanków pod adresem ich nauczycieli.

Faktycznie… To szkoła podstawowa kształtuje nas najbardziej. Im jest ona lepsza, tym lepszymi ludźmi jesteśmy. Im więcej dobrych postaw i cech nam wpoi, tym więcej ich w przyszłości zachowamy.

Był wreszcie program artystyczny przygotowany przez obecnych uczniów SP nr 1. Na tyle dynamiczny i barwny, że sztywna w takich wypadkach, składająca się w dużej części z oficjeli publiczność, tym razem wspomagała widowisko rytmicznie poklaskując.

Na pierwszym piętrze budynku szkoły wystawiono kroniki. A uzbierało się trochę tego historycznego materiału. I łza w oku niejednemu się zakręciła…

Imprezę zakończył bankiet, na którym różne pokolenia nauczycieli i wychowanków mogły wrócić wspomnieniami do lat, kiedy to życie ich ze Szkołą tą ściśle się wiązało, wymienić swe uwagi na temat teraźniejszości uczelni i podzielić się nadziejami na przyszłość.

Ze swej strony, jak najbardziej szczerze przyłączam się do życzeń wszelkiej pomyślności i sukcesów dla Szkoły Podstawowej nr 1 w następnych 40 latach jej funkcjonowaia.

Historię SP nr 1 i archiwalne zdjęcia umieszczę na stronie lubiehrubie w przyszłym tygodniu.

zobacz fotki >>