25 maja 2024

9 dni do finału Szlachetnej Paczki !

Szlachetna Paczka 2013 wkracza w ostatni, decydujący etap. W całej Polsce przez najbliższe 9 dni poszukiwani są Darczyńcy – ludzie którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie ze swojego otoczenia. W rejonie Hrubieszów i okolice, na ludzi o dobrych sercach czeka 34 rodzin.

Wybierz rodzinę w potrzebie

Od 16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl ruszyła baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Znajdują się w niej rodziny z Rejonu Hrubieszowa i Okolic.

 

SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie w tym roku ponad 14 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w ponad 500 miejscach w Polsce wolontariusze spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

 

Nie ma Polski biednej i bogatej

 

„Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska” – to hasło tegorocznej kampanii SZLACHETNEJ PACZKI. Łączymy biednych i bogatych, gdyby nie Paczka nigdy by się nie spotkali, nie wiedzieliby o swoich istnieniach. Jednoczymy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice. Chcemy inspirować ludzi do walki z biedą i trudnościami oraz dawać im impuls do zmian. Zależy nam na Polsce, w której ludzie wstają z kolan i chcą wygrywać swoje życie.

 

– Marzę o Polsce, w której SZLACHETNA PACZKA nie jest już potrzebna, o Polsce, w której kiedy ktoś spotyka człowieka w potrzebie – mówi: Chodź, ja mogę Ci pomóc – podkreśla ksiądz Jacek Stryczek.

SZLACHETNA PACZKA do tej pory dotarła do 249 835 osób żyjących w niezawinionej biedzie – ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

 

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

  • Wybierz rodzinę w potrzebie z Rejonu Hrubieszów I Okolice i zrób paczkę – baza rodzin dostępna jest na www.szlachetnapaczka.pl od 16 listopada

 

Beata Tomaszczuk

Lider SZLACHETNEJ PACZKI

Rejonu Hrubieszów i Okolice

Asystent ds. promocji

Marta Szpinda