18 czerwca 2024

Absolwentki Staszica Marlena Chyrchała i Paulina Worożbit na Gali Totus 2013 w Warszawie

W niedzielę, 13 października odbyła się w Warszawie Gala TOTUS 2013 zorganizowana przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” we współpracy z Telewizją Polską.

Reklamy

W czasie uroczystego koncertu (transmitowanego w TVP2 i TVP Polonia) zaprezentowano sylwetki ludzi szczególnie zasłużonych dla idei niesienia pomocy potrzebującym oraz przedstawiono stypendystów –  niezwykle uzdolnionych młodych ludzi pochodzących z niezamożnych rodzin w małych miejscowościach.

Wśród niewielkiej liczby wyróżnionych uczniów znalazły się dwie tegoroczne absolwentki LO im. ks. St. Staszica – Marlena Chyrchała i Paulina Worożbit – dziś studentki Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Reklamy

Wierzymy, że swoją wiedzą i talentem dziewczyny dadzą świadectwo ogromnego sensu nadawania tego rodzaju wyróżnień. Przypominamy, że  uczniowie starający się o przyznanie stypendium musieli przejść przez gęste sito eliminacji pisemnych i ustnych w kilku etapach (wiadomość o wynikach zamieszczona była na szkolnej stronie internetowej w czerwcu).

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy stypendystkom i życzymy im wytrwałości w nauce.

Reklamy

 

Info i fot. ZS nr 2