15 lipca 2024

Religia w nowym wydaniu w hrubieszowskiej Trójce

9 października 2013r. Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie (Trójka) gościł Krzysztofa Ziąbkę z Warszawy – pracującego od 6 lat w służbie zdrowia, jako pracownik pomocniczy: opiekun medyczny i masażysta.

Reklamy

Pan Krzysztof spotkał się z uczniami klas Ia i IIb Gimnazjum i klasy 3b Szkoły Podstawowej. W swoich wypowiedziach uwrażliwiał uczniów na utrzymywanie prawidłowej postawy ciała podczas nauki i wypoczynku. Opisowo wyjaśniał zależności pomiędzy mięśniami i układem kostnym. Kładł nacisk na profilaktykę, czyli aktywność fizyczną, szczególnie pływanie, chodzenie i systematyczne ćwiczenia fizyczne.

Przedwieczny Stwórca Wszechświata w sposób szczególny ukształtował człowieka. Stworzył go na swój obraz i podobieństwo, obdarzając rozumem, wolną wolą i duszą nieśmiertelną. Nadto postawa ciała człowieka wskazuje na jego początek i przeznaczenie. Żyjąc na ziemi jest skierowany ku niebu. Chrześcijanin ma być człowiekiem stojącym mocno na ziemi, skierowanym ku górze, pewnie stawiającym swoje kroki w rzeczywistości. Jezus często mówił do uzdrowionych przez siebie osób –„wstań”. Takie jest właśnie przeznaczenie człowieka, mającego rozwijać w sobie dary natury i łaski współpracując z Bogiem w dziele zbawienia.

Reklamy


Info i fot. ZSM nr 3