17 lipca 2024

Dzień Edukacji Narodowej w Staszicu

„Żeby innych zapalać, samemu trzeba płonąć” – takie motto przyświecało spotkaniu uczniów, grona pedagogicznego i pracowników administracji oraz zaproszonych gości, które odbyło się w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Reklamy

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do przemyśleń na temat procesów edukacyjnych, historii szkolnictwa, służy także wspomnieniom oraz rozważaniom na temat dzisiejszej szkoły. Spotkanie poprowadziła pani dyrektor Alicja Borkowska, która przyjęła życzenia od przewodniczącej Rady Rodziców, pani Beaty Tomaszczuk a także Samorządu Uczniowskiego reprezentowanego przez przewodniczącą Annę Polikowską oraz zastępców Weronikę Tomaszczuk i Szymona Kwiatkowskiego.

Przedstawieni zostali także nauczyciele, którym w uznaniu ich wysiłków przyznano nagrody.

Reklamy

Wszyscy zebrani mieli okazję podziwiać talenty uczniów gimnazjum i liceum podczas wspaniałej. pełnej radości i młodzieńczego wdzięku części artystycznej przygotowanej przez młodzież pod kierunkiem pani Barbary Wierzchowskiej i pani Anety Franke. Z przyjemnością powitaliśmy debiutujących na szkolnej scenie aktorów i wokalistów  – pierwszoklasistów, którzy na pewno jeszcze niejednokrotnie będą nam się prezentować w nowych projektach.

 

Info i fot. ZS nr 2

Reklamy