Aktywność Jednostki Strzeleckiej z Hrubieszowa

Hrubieszów Jednostka Strzelecka 2020 w Hrubieszowie jest bardzo aktywna, uczestniczy w wielu uroczystościach patriotycznych oraz sportowych, włącza się do akcji charytatywnych, szkoli i egzaminuje narybek, jest gotowa prawie na każde wezwanie lub wyzwanie.

Reklamy

Niektórzy myślą (rodzice, nauczyciele itp.), w jaki sposób młodzież wyciągnąć z domów, aby chętnie a nawet z obowiązku bez przymusu uczestniczyła w bardzo ważnych państwowych i patriotycznych uroczystościach, aby wiedziała co to jest patriotyzm, kim jest Ojczyzna, czy warto dbać o kondycję fizyczną i psychiczną, czy należy szkolić się w kierunku wojskowym i czy to się przyda ? To wszystko wykłada, przekłada, tłumaczy, sama daje wzór kadra szkoleniowa Jednostki Strzeleckiej w Hrubieszowie.

I o dziwo, chętnych jest coraz więcej, zgłoś się i Ty !!! Pomimo tego, że:

***

Ze strony internetowej Jednostki Strzeleckiej
www.js2020.zafriko.pl >>

 

Na przełomie 30/31 maja 2009 r., od 8 rano w sobotę do 8 w niedzielę przeprowadzona została 24 godzinna selekcja drużyny nr 3. Zajęcia standardowo zaczęły się od ćwiczenia musztry przy Stadionie HOSIR.

O godzinie 13 wyruszyliśmy na marsz kondycyjny. Po wejściu do lasu zostało założone obozowisko starannie zamaskowane, krótka przerwa na posiłek i młodzi rekruci przystąpili do rozpalenia ogniska. Przydzielone zostały warty, uzupełniono zapas wody do mycia się a następnie przeszliśmy do wykonywania zajęć. Wieczorem rekruci nowego poboru przebrali się w suchą odzież, zjedliśmy kolację gdzie można było podzielić się wrażeniami. Nocą był czas na nocne zajęcia. Warta była zmieniana co godzinę stale podtrzymując ogień. Rano przystąpiliśmy do posprzątania po sobie, zagaszenia ognia i usunięcia nieczystości. Zagaszenie ogniska nie polega na zalaniu ognia wodą… ale jak zakopać zgliszcza bez saperki??.. Survival to sztuka przetrwania – puszka po konserwie w roli łopaty… Po wykonaniu mowy końcowej na zbiórce przemieściliśmy się do miasta gdzie nasz nowy narybek udał się do domów. NIKT NIE WYMIĘKŁ! NIKT NIE ZECHCIAŁ Z JS 2020 ODEJŚĆ! OBY TAK DALEJ !!! Po skończonych zajęciach ( cała doba !!!) Drużyna 1 i 2 wraz z kadrą pojechała zabezpieczyć XI Bieg Herbowy.

 

Aby przystąpić do takich zajęć należało się wcześniej do nich przygotować.

 

Np. 23 V 2009 r.

St. Strzelec Łukasz Słupski oraz Strzelec Bartłomiej Zając uczyli 3 drużynę musztry na parkingu przy boiskach treningowych. Dowódca Plutonu trenował na stadionie HOSIR gdzie biegał przygotowując się do XI Biegu Herbowego w Hrubieszowie.

***

Najbliższe plany ?

– 2 VI Kadra JS 2020 w Hrubieszowie będzie uczestniczyć w poczcie sztandarowym z okazji organizowanej konferencji przez Klub Garnizonowy i Środowisko 27 WDP AK w Hrubieszowie

– 6 VI D-ca Jakub Zachaj i z-ca d-cy zmierzą się z dystansem 12,5 km mierzonym ze Świdnika do Lublina w ramach Międzynarodowego Biegu organizowanego przez NSZZ „Solidarność” w Lublinie. Na drugi dzień ten drugi wystartuje w biegu maratońskim, oczywiście obaj będą biegać w mundurach strzeleckich

– 6 VI od g. 8.00 cotygodniowe zajęcia, zbiórka przy boiskach treningowych HOSiR

– 11 VI JS 2020 jest współorganizatorem Festynu Rekreacyjnego z okazji 600-lecia Brodzicy. O godz. 18.30 nastąpi pokaz ich umiejętności. Będzie również Punkt Informacyjny, przy którym będzie rozbity obóz. Będzie można zobaczyć umundurowanie, sprzęt i dowiedzieć się, jak przebiega rekrutacja w nasze szeregi.

***

Marzenia !!!

Otrzymać pomieszczenie na niezbędną siedzibę Jednostki Strzeleckiej.

 

Opracował – mak

 

zobacz zdjęcia >>

 

Hrubieszow LubieHrubie 2009<br