3 grudnia 2023

Automaty do lodów – to się opłaca!

Lato powoli dobiega końca, ale przecież to nie powód, by przestać cieszyć się smakiem tak lubianych przez wszystkich lodów. Chyba nie ma osoby, która nigdy nie posmakowała zakręconych i delikatnie zmrożonych lodów włoskich. Taka forma deseru z pewnością trafi w gusta zarówno dorosłych jak i dzieci!

Automaty do lodów – czym się kierować przy wyborze

Jeśli prowadzisz swój własny lokal gastronomiczny, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jaki potencjał wiąże się z obecnością w menu mrożonych przysmaków w postaci lodów. Na jakość oferowanych produktów wpływa z pewnością odpowiedni sprzęt do ich produkcji. Automaty do lodów powinny być najlepszej klasy urządzeniami. Warto wybierać najnowsze modele charakteryzujące się większą oszczędnością i lepszą wydajnością, a zarazem mniejszymi rozmiarami, by nie zabierały zbyt wiele przestrzeni.

Lody włoskie to najprawdopodobniej najchętniej wybierany rodzaj lodów. Automaty do lodów włoskich występują zarówno w wersji nablatowej, ale też jako urządzenia wolnostojące. Wszystko zależy od ilości miejsca, jakim dysponujesz. Dobrej jakości modele posiadają wydajne pojemniki na odpowiednią ilość masy, a zamontowane w zbiornikach mieszadła zapobiegają rozwarstwieniu się produktów. By klienci mogli cieszyć się jeszcze lepszym smakiem – wybierz model zawierający specjalne pompy napowietrzające zapewniające pełną puszystość tego słodkiego przysmaku.

Jak sprawić, by automat do lodów był bezawaryjny

W każdym sprzęcie, nawet tym najlepszej jakości, może dojść do nieoczekiwanych awarii. Tym większy będzie to problem, jeśli zdarzy się ona w środku sezonu. Chcąc tego uniknąć, warto zainwestować w sprawdzony serwis maszynowy. Specjaliści zadbają o regularny przegląd urządzenia i wymianę narażonych na zużycie części. Aby dodatkowo zabezpieczyć zakup, wybierz producenta oferującego kilkuletnią gwarancję.

Automaty do lodów to długofalowa inwestycja, ale bardzo korzystna z finansowego punktu widzenia. Jeśli jednak stawiasz pierwsze kroki w tej branży, wybierz leasing lub dzierżawę urządzeń. To naprawdę się opłaca – sprawdź!

(tekst i fot. mat. partnera)