18 kwietnia 2024

Azyl zranionych dusz – III część filmu z udziałem młodych hrubieszowian

III część trylogii filmowej stowarzyszenia Art. Avanti pt. „Azyl zranionych dusz”, w której zagrali młodzi ludzie z Hrubieszowa.

Tytuł filmu, podobnie jak „Truskawkowy sok” zapożyczony został od tytułu piosenki zespołu ONI z płyty „Pośpiesz się kochać”. Reżyserią zajęła się, jak zwykle Marzena Miśkiewicz, muzyką Piotr Szymański. Filmowy efekt pracy to Telewizja Kablowa TVK Zamość Marek Madej oraz Krzysztof Kamiński z Focusfilm. W projekt zaangażowany był również Tomasz Brudnowski z hrubieszowskiej Agencji Filmowej Bruno.
 
Do ciekawostek należy fakt, iż w projekcie tym mają również istotny udział młodzi aktorzy z Hrubieszowa i okolic –  Natalia Musiał i Konrad Kusztykiewicz.
 
Uroczysty finał 3 odsłon odbył się 19 grudnia na dużym ekranie Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, a następnie odbył się „Koncert , Pokoleń” m.in. Chór Seniorów „Starsza Paka z Okrąglaka”, zespołu Tańca Nowoczesnego RAPTIS z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu oraz zwieńczenie całości wydarzenia w postaci koncertu Zespołu ONI, który zagrał w składzie Piotr Szymański (wok., trp), Michał Lewartowicz (git.), Piotr Kępa (piano), Michał Wąsik (bas), Paweł Nowak (dr.).
 
Stowarzyszenie Art. Avanti przeprowadziło z seniorami liczne warsztaty i próby. Sami przygotowywali swoje stroje pod okiem p. Jasi Lachowskiej, która wiele godzin z nimi spędziła.
 
Zapraszamy do obejrzenia.
 
 
 
Zobacz też: