14 czerwca 2024

Barbie Talent Show

Już w najbliższy czwartek 7 października o godz. 12 w Tomaszowskim Domu Kultury odbędzie się pierwszy z castingów „Barbie™ Talent Show”, organizowanych przez domy kultury w woj. lubelskim.

Reklamy

Castingi obędą się łącznie w ponad 500 placówkach w całej Polsce we wrześniu i październiku. Spośród wszystkich uczestniczek wyłonione zostaną trzy najlepiej śpiewające dziewczynki w wieku 3-10 lat. Zwyciężczynie przejdą szkolenie wokalne w warszawskiej Warsztatowej Akademii Musicalowej. Utalentowane finalistki w listopadzie br. nagrają piosenkę konkursową „Bądź kim chcesz” i teledysk, który wyemitowany zostanie w telewizjach dziecięcych. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Reklamy

Castingi w woj. lubelskim odbędą się:

7 października (czwartek)
Tomaszowski Dom Kultury
ul. Lwowska 72, Tomaszów Lubelski

Reklamy

10 października (niedziela)
Krasnostawski Dom Kultury
ul. Okrzei 10, Krasnystaw

10 października (niedziela)
Parczewski Dom Kultury
ul. J. Bema 5, Parczew

Ideą programu „Barbie™ Talent Show” – Zostań gwiazdą Barbie™ jest promowanie młodych talentów i wspieranie realizacji dziecięcych marzeń. Castingi zostaną zorganizowane na terenie całego kraju, tak by mogły wziąć w nich udział mieszkanki zarówno wsi i małych miasteczek,
jak i dużych miast wojewódzkich. Przesłuchania odbędą się w 500 placówkach, w domach kultury, szkołach podstawowych i przedszkolach, w terminie 01.09 – 17.10.2010. Wszystkie dzieci wykonają piosenkę „Bądź kim chcesz”, stworzoną specjalnie na potrzeby konkursu. Swoim przesłaniem kampania nawiązuje do linii lalek Barbie™ „I Can Be™ – Bądź kim chcesz”, które umożliwiają dziewczynkom wcielenie się w różne postaci i odgrywanie ról z dorosłego życia.

„Chcemy dać dziewczynkom możliwość rzeczywistego sprawdzenia swoich talentów wokalnych, a rodzicom szanse odkrywania i rozwijania talentów ich pociech” – powiedział Przemysław Rosa z firmy Mattel. „Wierzymy, że dzięki tej akcji wiele dzieci zacznie rozwijać swoje zdolności oraz uwierzy, że marzenia się spełniają. Sam udział w naszym programie będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem dla uczestników oraz ich rodziców. Wygrana, czyli udział w nagraniu teledysku, pozwoli zwyciężczyniom poczuć się przez chwilę jak prawdziwe gwiazdy” – dodał.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić udział dziecka do placówki organizującej casting
lub pobrać piosenkę w wersji karaoke ze strony internetowej (www.BarbieTalentShow.pl) i przesłać zgłoszenie indywidualne. Konkursowa piosenka została także dołączona na płycie CD
do wrześniowego wydania magazynu „Barbie™”. Na stronie www.BarbieTalentShow.pl znajduje się lista placówek, biorących udział w kampanii oraz regulamin castingu.

Finalistki zostaną wyłonione spośród uczestniczek castingów oraz zgłoszeń indywidualnych. Wszystkie nagrania zostaną przesłuchane przez jury, które wyłoni zwyciężczynie. W nagrodę młode artystki zaśpiewają piosenkę konkursową w teledysku zrealizowanym w profesjonalnym studiu nagrań. Finalistki w listopadzie wezmą także udział w szkoleniu wokalnym w warszawskiej
Warsztatowej Akademii Musicalowej. Finałowy teledysk będzie można oglądać już na przełomie listopada i grudnia w telewizjach dziecięcych.

„Udział w projekcie może być dla dziewczynek okazją, a może początkiem, rozwijania ich pasji
i zainteresowań. Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie uczestniczki konkursu powinny dążyć
do zostania gwiazdami rocka. Jednak ważne jest, aby dawać dzieciom okazję do gromadzenia licznych i różnorodnych doświadczeń, uczestniczenia w nowych sytuacjach i aktywnościach. Mają wtedy szansę odnalezienia tej, która im najbardziej odpowiada. Nie gaśmy dziecięcych marzeń,
nie podkreślajmy ich nierealności – wprost przeciwnie, kształtujmy przekonanie, że każdy może wpływać na swój los, że nasze życie zależy od nas, od naszych starań i wysiłków” – powiedziała
dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, Wyższa Szkoła Pedagogiczna Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

„Barbie™ Talent Show” – Program w pigułce

· W konkursie biorą udział wszystkie zgłoszenia – nagrania zarejestrowane podczas castingów w placówkach oraz nagrania indywidualne przesłane pocztą na adres Organizatora:

Laboratorium Komunikacji Sp. zo.o., ul. Szaflarska 7, 01-812 Warszawa, z dopiskiem „Casting”

· Przy zgłoszeniu do castingu wymagane jest dołączenie pisemnej zgody rodzica / opiekuna
na udział dziecka w castingu oraz w teledysku (dokument można pobrać ze strony
www.BarbieTalentShow.pl)

· Piosenkę konkursową w wersji karaoke można pobrać ze strony www.BarbieTalentShow.pl , można ją znaleźć także na płycie dołączonej do wrześniowego numeru magazynu „Barbie™”

· Castingi – lista placówek organizujących castingi znajduje się na stronie internetowej:
www.BarbieTalentShow.pl

· Zgłoszenia indywidualne – nagraną piosenkę (materiał audio-video) wraz z pisemną zgodą rodzica / opiekuna na udział dziecka w konkursie, należy przesłać do 20 października br.

· Jury spośród wszystkich zgłoszeń wybierze 3 zwyciężczynie, które w listopadzie wezmą udział w szkoleniu wokalnym w warszawskiej Warsztatowej Akademii Musicalowej, a następnie nagrają teledysk, który będzie emitowany w telewizjach dziecięcych

· Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.BarbieTalentShow.pl