18 czerwca 2024

Bezpieczna kobieta

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Oprócz zajęć praktycznych z samoobrony, na kursie będzie można usłyszeć ciekawe porady psychologa. Omawiane będą także zagadnienia z pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa osobistego kobiet.

***

Reklamy

Wczoraj w Hrubieszowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie zajęć z zakresu samoobrony kobiet pod hasłem „Bezpieczna kobieta”. Zorganizowaniem tego projektu zajęła się Komenda Powiatowej Policji w Hrubieszowie i Stowarzyszenie „ Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”. Oprócz zajęć praktycznych z samoobrony, będzie można usłyszeć ciekawe porady psychologa. Omawiane będą także zagadnienia z pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa osobistego kobiet.

Jednym z ustawowych zadań Policji jest inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym. Policja w tym zakresie współpracuje z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi.

Reklamy

„Bezpieczna kobieta” – to pod tym hasłem odbyło się wczoraj w Hrubieszowie uroczyste rozpoczęcie zajęć z zakresu samoobrony dla kobiet. Zorganizowaniem tego projektu zajęła się Komenda Powiatowej Policji w Hrubieszowie i Stowarzyszenie „ Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”. Program uroczyście rozpoczęli Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Krzysztof Bartosiewicz, oraz Prezes Stowarzyszenia „ Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” Zdzisław Kosakowski.
Współpraca Policji i Stowarzyszenia przyniosły efekt, ponieważ na zajęcia przystąpiło 37 kobiet. Kobiet, które w starciu z napastnikiem chcą wyjść z obronną ręką. Spotkania dla pań odbywać się będą w każdy czwartek o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej przy ulicy Zamojskiej w Hrubieszowie.

Oprócz zajęć praktycznych z samoobrony, panie będą mogły dowiedzieć się wielu interesujących porad psychologa. Omawiane również będą zagadnienia z pomocy przedmedycznej a także bezpieczeństwa osobistego kobiety. Realizacja tego programu potrwa do połowy listopada br.

E.K.
KPP w Hrubieszowie

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009