Burmistrz Marta Majewska o budowie basenu, Mieszkaniach+ i inwestycjach SPZOZ

Burmistrz Marta Majewska: W sierpniu ogłaszamy przetarg na nadzór, a następnie na wykonawstwo krytej pływalni.

Reklamy

 

26 lipca, w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie, odbyło się nadzwyczajne spotkanie poświęcone zagadnieniom rozwojowym powiatu. W spotkaniu, z inicjatywy i na zaproszenie Starosty Hrubieszowskiego – Maryli Symczuk, uczestniczyli Wicepremier Rady Ministrów – Jacek Sasin, Dyrektor Gabinetu Politycznego – Ryszard Madziar, Marta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz Dyrektor SP ZOZ w Hrubieszowie – Dariusz Gałecki.

– Podczas piątkowego spotkania rozmawialiśmy o możliwości dodatkowego dofinansowania do naszej krytej pływalni ze środków rezerwy budżetowej Premiera oraz ze środków z Ministerstwa Obrony Narodowej – informuje burmistrz Marta Majewska. – Właściwe wnioski, zgodnie z zapowiedzią, złożyłam w ostatnich miesiącach. Trwają procedury. Czekamy na decyzje. Na taki montaż finansowy liczymy! Z pewnością byłyby to wielki zastrzyk do już posiadanych przez Miasto środków zabezpieczonych na ten cel. (28 mln. zł.). Informacyjnie – większość gmin już stwierdziła, że nie planuje partycypować w kosztach. Szerzej o tym niebawem. Decyzji finalnej co do kwoty ewentualnego wsparcia finansowego tej inwestycji ze strony Powiatu jeszcze nie mamy, ale nasze rozmowy trwają. Radni Powiatowi zastanawiają się nad ewentualną kwotą i możliwościami finansowymi.

Nie czekamy na te decyzje i w sierpniu ogłaszamy przetarg na nadzór a następnie na wykonawstwo. Będziemy czekać na wyniki przetargu i oczywiście informować Państwa!

Miasto Hrubieszów zgłosiło też działkę pod budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie +. Czekamy na, mam nadzieję, pozytywne decyzje, bowiem w Hrubieszowie z pewnością taka inwestycja znalazłby swoich odbiorców!

Kibicujemy również projektom, które z dofinansowaniem poprawią funkcjonowanie naszego szpitala.

Dziękuję Pani Staroście Maryli Symczuk za zaproszenie.

 

(źródło i fot: facebook.com / Marta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa)

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Wicepremier Jacek Sasin z wizytą w Hrubieszowie