Były żołnierz hrubieszowskiej jednostki zatrzymał mężczyznę próbującego wypłacić z bankomatu pieniądze kradzioną kartą

14 grudnia ubiegłego roku żołnierz, były podoficer 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, obecnie służący w Warszawie, zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę próbującego wypłacić z bankomatu w Tomaszowie Lubelskim pieniądze przy użyciu kradzionej karty.

Reklamy

 

W dniu 14.12.2019, około godziny 13.20, w Tomaszowie Lubelskim, będąc w czasie pozasłużbowym, były podoficer 2. Pułku Rozpoznawczego, obecnie służący w Warszawie, ujął mężczyznę, usiłującego dokonać włamania na cudze konto, przy użyciu skradzionych kart bankomatowych.

Podoficer zwrócił uwagę na mężczyznę dziwnie zachowującego się przy bankomacie, który miał plik kart bankomatowych, ale po użyciu trzeciej z kolei, nie mógł wypłacić żadnych środków.

Wojskowy zadał mu pytanie o to, czy to są jego karty. Ten nie potrafił sensownie odpowiedzieć. Po krótkiej wymianie zdań mężczyzna zaczął się oddalać, ale żołnierz obezwładnił go, po czym poinformował Policję w Tomaszowie Lubelskim o całym zajściu.

Po przyjeździe policjantów, mężczyzna został zatrzymany do dalszych czynności. Znaleziono przy nim skradzione karty, a we wskazanym przez niego miejscu portfel pokrzywdzonego. Okazało sie, że złodziej był wcześniej notowany.

Żołnierz, który go ujął, należy do jednej z sekcji karate w powiecie hrubieszowskim.

 

MS