27 maja 2024

Chilloutowo w „Skafandrze”

Lutowy „Skafander zachęca na swoich łamach do wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce książek, komiksów oraz płyt, którą prowadzi Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

 

Wyobraź sobie, że jest już majówka i słońce muska twarz ciepłymi promieniami. Siedzisz sobie na leżaku, sączysz soczek, w tle leci muzyka. Relaksujesz się w strefie chill zone. Oprócz leżakowani lubisz też od czasu do czasu spróbować nowych rzeczy. Dlatego wstajesz z wygodnego leżaka, zakładasz kask i kapok, wchodzisz na deskę i jedziesz!

Choć w nowym numerze „Skafandra” znajdziemy jeszcze uczniów z Biłgoraja, którzy byli na nartach w Alpach, to gazeta przenosi nas głównie w ciepłe klimaty. Początkowy cytat pochodzi z tekstu o bazie wakeboardowej, która powstanie nad zalewem w Biszczy.

Z wodą związany jest też temat rzeka… czyli Łabuńka. O urokach niedocenianej zamojskiej rzeki i okazach, które można w niej złowić pisze Łukasz Fedoniuk. Z kolei Karolina Adamowicz zachęca do obejrzenia innych okazów, tych związanych z bronią XVI–XIX wieku, które można zobaczyć w supernowoczesnym muzeum Arsenał w Zamościu.

Gazeta dostrzega także perełki wśród zdolnych ludzi. W numerze znajdziemy m.in. teksty o Festiwalu Talentów w II LO, o zamojskiej młodzieży, która nagrała teledysk „Moje miasto”, czy o studentach, którzy kształcą się na kilku kierunkach studiów.

„Skafander” zachęca na swoich łamach do wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce książek, komiksów oraz płyt, którą prowadzi Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Redakcja poleca też uczestnictwo w Zamojskim Przeglądzie „Reportaż”, w poprzednim roku wyróżnienie otrzymała Sylwia Nizio, uczennica hrubieszowskiego ZS nr 1. Ponadto w numerze zapowiedź koncertu hiphopowego, newsy związane z miastem czy też recenzja filmu „Ziarno prawdy”. 

Lutowy numer „Skafandra” jest do nabycia m.in. w szkołach ponadgimnazjalnych, domach kultury i w Książnicy Zamojskiej. Wersja elektroniczna dostępna jest tutaj:

http://www.gg.pl/dysk/pxGGvryJcmurphGGvryJblk/Skafander%20nr%2002%20%2866%29.pdf