19 czerwca 2024

Chopin w Poturzynie: Wystąpią hrubieszowskie solistki i ZPiTZH, obejrzeć będzie można obrazy Bodesa

Stanisław i Yekaterina Drzewieccy, prof. Joanna Ławrynowicz i Piotr Banasik – pianiści europejskiego poziomu zagrają w Poturzynie. Wystąpią również hrubieszowskie solistki, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, obejrzeć będzie można obrazy batalistyczne Stanisława Eugeniusza Bodesa.

Reklamy


Od 4 lat w lipcu,a dokładnie w drugi weekend tego miesiąca odbywa się w Poturzynie (30 km od Hrubieszowa) piękna impreza pn. Letnia Artystyczna Akademia „Chopin w Poturzynie”.

Dlaczego właśnie tam? Ano dlatego, że to jedyne miejsce na Lubelszczyźnie, w którym przebywał Fryderyk Chopin. Gościł u swojego wielkiego przyjaciela i wybitnego syna Ziemi Hrubieszowskiej Tytusa Woyciechowskiego. Więcej wiadomości, emocji i przeżyć gwarantuje bezpośrednia obecność w Poturzynie w dniach 10 – 12 lipca.

Reklamy

Od początku trwania Akademii w realizacji programu brali udział artyści naszego miasta: Iwona Szwanc, Jerzy Wróblewski, Jan Kondrak, Renata Łagocka, Aneta Franke, Magdalena Sielicka. Tym razem wystąpią solistki: Ola Nowosad, Iga Targońska, Renata Pelermuter i Martyna Temporowicz (11.07 godz.15.00).

Oczywiście wydarzeniem głównym jest Koncert Fortepianowy (niedziela 12.07 godz. 15.00), poprzedzony starannie przygotowanym występem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej.

Reklamy

Jak co roku, na koncertowym fortepianie Yamahy z Krakowa zagrają pianiści europejskiego poziomu: STANISŁAW i YEKATERINA DRZEWIECCY, prof. JOANNA ŁAWRYNOWICZ i PIOTR BANASIK. To niezwykła okazja oglądać i słuchać tej klasy artystów w naszych skromnych stronach i to całkowicie za darmo.

Koncert odbywa się na terenie urokliwej posiadłości p. Pawłowskiego w otoczeniu natury i zieleni.

Będzie też okazja zobaczyć obrazy batalistyczne Stanisława Eugeniusza Bodesa.

Organizatorami LAA są: Urząd Gminy Telatyn, Szkoła Podstawowa im. F. Chopina w Poturzynie oraz Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie, w imieniu których to instytucji serdecznie imprezę polecam i zapraszam. Wzruszenia gwarantowane.Łucja Watras (prowadzenie koncertów)

fb.com/nadbuzanskaagroturystyka