Czerwony Kapturek w HDK – zapraszamy na spektakl dla dzieci

Hrubieszowski Dom Kultury, Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie oraz Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie zapraszają na spektakl dla dzieci „Czerwony Kapturek”, który odbędzie się 28 października 2014 r.

ReklamyCzerwony Kapturek, 28 października 2014 r. godz. 12.00 i 17.00

(bilety na godz. 12.00 zostały już wyprzedane)


zapraszają

Hrubieszowski Dom Kultury

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie

 

Spektakl polecany szczególnie dla widzów od lat 5 do 12

Czas trwania: 70 minut

Bilet: 8 zł

Sprzedaż i rezerwacja biletów od dnia 13.10.2014r. w godz. 900 – 1500 w HDK pokój nr 4.

 

Teatr Andersena przygotował swoją wersję przygód Czerwonego Kapturka dla:

– niegrzecznych dziewczynek i niesfornych chłopców,
– umęczonych rodziców i zamartwiających się dziadków i babci,
– dla wszystkich tych, którzy wierzą, że edukacja nie musi być nudna a czasem można nauczyć się życia skręcając się ze śmiechu.


W Czerwonym Kapturku oprócz absurdalnego humoru, świetnie odbieranego przez młodych widzów, da się jeszcze zauważyć jeden ważny element, zupełnie świadomie zastosowany przez reżysera. Bo to, że na scenie jest „strasznie śmiesznie” nie podlega dyskusji. Jednak między kolejnymi gagami, żarcikami   bohaterowie przemycają całą listę rodzicielskich przykazań, od NIE rzucania papierków na podłogę, NIE bawienia się zapałkami, po „niedźwiedź to NIE miś, niedźwiedź to dzikie zwierzę” czy też nieśmiertelne, powtarzane jak echo: NIGDY NIE ROZMAWIAJ Z NIEZNAJOMYM, nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym, nigdy…..


Z recenzji komisji artystycznej:

W tym spektaklu nic nie jest tym, czym na pozór się wydaje. Czerwony Kapturek wcale nie jest grzeczną dziewczynką, wilk nie jest aż taki groźny. Za to świat, po którym wędruje bohaterka, jest dobrze znany dzieciom i ich rodzicom. Jedni i drudzy będą dobrze się bawić, znajdując na wielu piętrach teatralnej zabawy zaszyfrowane sensy. (zb)


Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński

Scenografia: Marika Wojciechowska

Muzyka: Michał Kowalczyk

Choreografia: Urszula Pietrzak


Obsada:

Czerwony Kapturek – Gabriela Jaskuła
Babcia – Ilona Zgiet
Mama – Bożena Dragun
Krasnoludki – Ilona Zgiet, Kacper Kubiec, Konrad Biel
Stary Niedźwiedź – Kacper Kubiec
Dziewczynka z Zapałkami – Ilona Zgiet
Wilk – Bartosz Siwek
Baba Jaga – Bożena Dragun
Mucha Jan (strażnik lasu) – Konrad Biel

 

 

TEATR POLSKA 2014

Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

W tym roku program TEATR POLSKA organizowany jest po raz szósty. Zgłosiło się 109 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 14 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 19 teatrom, które ze swoimi prezentacjami i warsztatami odwiedzą 91 miejscowości w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.

W programie TEATR POLSKA 2014 biorą udział: Centrum Kultury w Lublinie/Scena Prapremier In Vitro, Lubuski Teatr w Zielonej Górze,Miejski Teatr Miniatura z Gdańska, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło z Warszawy, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Wierszalin z Supraśla, Teatr Wybrzeże z Gdańska.

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl.