Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Jedna z najpopularniejszych pisarek dziecięcych, Agnieszka Frączek, spotkała się z hrubieszowskimi dziećmi.

Reklamy

 

Agnieszka Frączek – doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010). Doskonale bawi się językiem, z humorem rozprawia z błędami językowymi, opowiada o kulturze słowa (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Literatura 2010).

     W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka, Literatura 2008) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka, Literatura 2011), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom, Literatura 2009) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie, Literatura 2012). Stworzyła także serię książek logopedycznych (Dranie w tranie, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, Literatura 2009 oraz Struś na cisie i inne fisie, Literatura 2010). Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Reklamy

     Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek odbyło się 20.10.2014r. w ramach DDKK ,,Lekturynki’’ działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie. Pełna energii i dobrego humoru pasjonatka języka opowiadała, skąd biorą się jej inspiracje, odpowiedziała na szereg pytań dotyczących tworzenia, pomysłów, życia prywatnego, zwierząt etc. Z pewnością każdy, kto wziął udział w tym niecodziennym wydarzeniu będzie zastanawiał się o poranku czy ,,ubiera’’ czy też wkłada spodnie, buty, bluzę…Mamy nadzieję, że pani Agnieszka zaraziła swą pasją, wiedzą i humorem niejednego z uczestników. Tych, którym nie udało się kupić pozycji autorki zachęcamy do korzystania ze zbiorów MBP w Hrubieszowie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

 

MBP Hrubieszów