Dekoracja ścian – puść wodze fantazji

Myśląc o dekoracji ścian pierwsze nasuwają się na myśl klasyczne obrazy lub oprawione zdjęcia. Jednak rynek zdobywają obecnie naklejki na ścianę i plakaty, które z wielu powodów coraz częściej są wybierane przez dekoratorów wnętrz i ich klientów. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jak kupować, aby nie żałować.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Plakaty na ścianę, naklejki na ścianę – możliwości aranżacyjne

Reklamy

Już od dawna plakaty na ścianę nie są domeną pokojów nastolatków. Ogromny wybór rozmaitych grafik i wzorów na ścianę skusił największych sceptyków. Aranżacja plakatu jest łatwa i daje dużo możliwości. Możesz na przykład zamówić poziomą grafikę, która zostanie podzielona na 3 plakaty i powieszona w formie tryptyku. Wybierz im ciekawą ramę – metalową, drewnianą – taką, która będzie pasowała do twojego wnętrza. Baw się też kolorami – dopasuj kolor obramowania do barw dodatków, które goszczą w wybranym pomieszczeniu. W przypadku naklejki na ścianę ważne jest, aby dopasować jej wielkość do proporcji ściany i wnętrza, w którym ma się znaleźć. Naklejka na ścianę nie musi być ograniczona kształtem swojego formatu tak jak to bywa w przypadku plakatu. Naklejka może przybrać kształt grafiki, którą przedstawia i przez taką właśnie asymetryczną, nieregularną formę uznawana jest za ciekawszą.

 

Dekoracje ścienne – gdzie kupować

Naklejki na ścianę czy plakaty na ścianę możesz dostać na przykład w marketach budowlanych na działach dekoracji. Jednak znacznie lepiej jest poszukać w sieci sklepu, który będzie specjalizował się w tego typu ozdobach. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że produkty ze specjalistycznego sklepu będą wykonane z materiałów lepszej jakości i przez to trwalsze. Ponadto sklepy oferujące wzory na ścianę w formie naklejek czy plakatów oferują o wiele większy wybór grafik. Przykładowo, artiglo.pl to portal tworzony we współpracy z artystami, którzy specjalnie na jego potrzeby tworzą niezwykłe, autorskie grafiki.

 

Wzory na ścianę – na co zwrócić uwagę podczas kupowania

Łatwo jest dać się ponieść emocjom jeśli idealna grafika wpadła ci w oko. Jednak zanim kupisz naklejkę na ścianę upewnij się – jaki ma rozmiar i czy firma oferuje produkt o różnej wielkości. Dobrze jest mieć wybór, aby móc idealnie dopasować dekorację do przestrzeni. Ważna jest także kwestia aplikacji naklejki – nie jest to trudne, pod warunkiem, że sprzedawca dostarcza produkt na specjalnym papierze transportowym, który ułatwia naklejanie ozdoby. Upewnij się także, że naklejka jest wysokiej jakości, aby nie zostawiła śladów, jeśli będziesz chciał wymienić ją na nową. W przypadku plakatu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na gramaturę papieru, z którego jest wykonany. 200 gramów na metr kwadratowy to dobry jakościowo papier, który nie pogniecie się łatwo i będzie dobrze się prezentować.

 

fot. materiał sponsora