Dieta pudełkowa – co warto o niej wiedzieć?

Dieta pudełkowa aktualnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czy to wśród osób uczących się/pracujących zdalnie, czy stacjonarnie, jak i pośród tych, które stawiają na zdrowe żywienie. Czym konkretniej jest catering dietetyczny? Kto może z niego skorzystać? Jakie rodzaje diet są w nim najpopularniejsze ? Oraz jakie zalety niesie za sobą dieta pudełkowa z dostawą?

Reklamy

Catering pudełkowy – co to takiego?

To inaczej dieta pudełkowa, nazywana również jedzeniem pudełkowym, która pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę, tudzież zrzucić zbędne kilogramy, jak i zbudować masę mięśniową. Przed rozpoczęciem korzystania z diety z dowozem warto skonsultować się z dietetykiem, które wybierze najlepszą opcję żywieniową dla klienta. Na podstawie aktywności fizycznej, płci, rodzaju wykonywanej pracy oraz wieku ustali dobowe zapotrzebowanie kaloryczne z podziałem na konkretne składniki. W cateringu dietetycznym z dostawą posiłki dowożone są pod wskazany przez klienta adres. Może to być dom/mieszkanie, uczelnia, bądź miejsce pracy.

Dla kogo dieta pudełkowa z dostawą?

Catering dietetyczny to świetne rozwiązanie dla osób, które:

 • Chcą schudnąć lub też nabrać masy mięśniowej, ale nie są w stanie samodzielnie przygotować odpowiedniego jadłospisu;
 • Chorują na choroby przewlekłe;
 • Nie mają czasu oraz chęci na gotowanie;
 • Nie posiadają nawet minimalnych zdolności kulinarnych, a chciałyby się zdrowo odżywiać, poprzez zastosowanie zbilansowanej diety;
 • Pragną zmienić swoje nawyki żywieniowe;
 • Regularnie, tudzież zawodowo uprawiają sport, dbając przy tym o sylwetkę i o to, co znajduję się na ich talerzach.

Popularne rodzaje diet w cateringu dietetycznym z dostawą

 1. Gluten&Diary Free, czyli dieta bez glutenu i bez nabiału, dla osób, które zmagają się z nietolerancjami pokarmowymi. Bogata w mięso, owoce, ryby oraz zboża bezglutenowe. Eliminuje złe samopoczucie oraz dolegliwości związane ze spożywaniem glutenu. Przyczynia się do zmniejszenia masy tłuszczowej.
 2. Keto Power, w której jedzenie tłuszczu, pozwala go spalać. W diecie pudełkowej ketogenicznej węglowodany wynoszą maksimum 10%. Jest niezwykle skuteczna w walce z otyłością, gwarantuje spadek masy ciała.
 3. Low Carb – dieta niskowęglowodanowa, składająca się przede wszystkim z nabiału, mięsa, owoców, warzyw. Przyspiesza metabolizm oraz bez głodowania pozwala szybko schudnąć.
 4. Slim fit – jedzenie pudełkowe przeznaczone dla osób, którym zależy na zdrowym odżywianiu oraz ustabilizowanym trybie życia. Polega na dostarczeniu organizmowi niezbędnych składników odżywczych poprzez dobranie odpowiednich produktów. Chętnie korzystają z niej osoby, które nie mają czasu na liczenie kalorii.
 5. Sport – skierowana do osób, które regularnie trenują. Opracowana tak, by organizm otrzymał odpowiednią ilość makro i mikroskładników. Pomaga zbudować beztłuszczową masę mięśniową.
 6. Vegan – zdrowe, urozmaicone, pyszne wegańskie posiłki, przygotowywane z produktów roślinnych. Oparte na bazie owoców, roślin strączkowych, warzyw oraz zbóż. Ta dieta pudełkowa Kraków jest popularna wśród osób prowadzących ekologiczny i zdrowy styl życia.

Zalety cateringu dietetycznego

Największe plusy to:

 • Odpowiednia podaż kalorii. Ważna kwestia zarówno wśród osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy, jak i wśród sportowców, czy osób aktywnych fizycznie. By osiągnąć swoje cele, muszą pilnować liczby spożytych w ciągu doby kalorii. Dieta pudełkowa będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem.
 • Oszczędność czasu, gdyż zamawiając catering dietetyczny z dostawą je się nie tylko zdrowo, ale, co najważniejsze, odbywa się to bez wychodzenia z domu. Dzięki niemu można zyskać nawet kilka godzin w ciągu dnia, które normalnie zostałyby spędzone na zakupach i przygotowywaniu posiłków. Dieta pudełkowa to metoda na zdrowe odżywianie i wygodę.
 • Pięć posiłków dietetycznych dziennie, to według ekspertów, najlepszy sposób odżywiania. Samodzielnie ciężko zadbać o to, by były zdrowe i zróżnicowane. Jedzenie pudełkowe ten problem rozwiązuje.
 • Zbilansowany jadłospis, gdyż dieta pudełkowa z dostawą jest najwyższej jakości. Ten sposób odżywiania pozwala dostarczyć do organizmu wszelkich niezbędnych składników, minerałów, witamin. Istotne są też prawidłowo dobrane proporcje pomiędzy białkiem, tłuszczami oraz węglowodanami.

Interesuje Cię:
– dieta pudełkowa Warszawa
– dieta pudełkowa Wrocław
– dieta pudełkowa Poznań

Sprawdź naszą ofertę i zamów już teraz!

(tekst i fot. mat. partnera)