Dni Miasta z Radiem Lublin. Doda gwiazdą wieczoru

W dniach 19 i 20 lipca na placu przed HDK i na terenach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dni Hrubieszowa z Radiem Lublin. W niedzielę 20 lipca wystąpi Doda.

Reklamy


Wywołuje wiele kontrowersji, ale wciąż wzbudza zainteresowanie i fanów i mediów. Dorota Rabczewska, czyli „Doda” bo o niej mowa, będzie gwiazdą tegorocznych Dni Hrubieszowa. 

Festyn, organizowany przez władze miasta i Radio Lublin, rozpocznie się w sobotę 19 lipca i potrwa dwa dni.

Reklamy

Blok sobotnich propozycji rozpocznie o 15.00 na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury „Bal u Neptuna”, przygotowany wspólnie przez HDK i Miejską Bibliotekę Publiczną. Organizatorzy zapraszają wtedy szczególnie dzieci i ich opiekunów, oferując mnóstwo zabaw i konkursów, połączonych z promocją czytelnictwa. Podczas balu będzie czynny m.in. punkt wymiany pluszaków, gier planszowych, puzzli i innych zabawek, stoisko z nowymi książkami dla dzieci i regionaliami, a także stoisko pod hasłem „Weź mnie ze sobą”. – Ta ostatnia propozycja dotyczy książek, których z różnych powodów nie możemy włączyć do naszego księgozbioru, a dla wielu czytelników mogą być bardzo wartościowe. Będzie je można zabrać ze sobą „prawie” za darmo, ponieważ jedynym warunkiem będzie… głośne odczytanie jej fragmentu – wyjaśniają pracownicy hrubieszowskiej biblioteki.

Wiele atrakcji będzie też nawiązywać do hasła przewodniego tegorocznych „Morskich wakacji z HDK”. W programie m.in.: poszukiwanie skarbów, konstruowanie drabinki ratowniczej wyłącznie z gazet bez użycia kleju, a także rodzinne budowanie zamków z piasku. – Akurat tego surowca nie powinno zabraknąć, ponieważ ze względu na „morskie wakacje” na placu przed domem kultury wysypano prawie 10 ton piasku – zapewniają autorzy pomysłu. Na koniec, dla najbardziej odważnych uczestników, organizatorzy przewidzieli pasowanie na pirata. Sobotnią część festynu zamknie koncert hrubieszowskich zespołów „Vis Maior” i „De Jebs” oraz gwiazdy wieczoru grupy „Primetime”.

W niedzielę impreza będzie się odbywać w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Od 16.30 na plenerowej scenie będą się prezentować młodzi wokaliści, którzy rozwijają swoje zdolności pod kierunkiem instruktorów HDK, a także zespoły „Spring Rolls”, „Backbeat” i „Sonic”. Koncert „Dody” jest planowany na 21.30, a Dni Hrubieszowa zakończy pokaz fajerwerków.

 

 

źródło: ias24.eu