26 maja 2024

Dni Otwarte Zespołu Szkół nr 1 – XIII edycja akcji Wokół Wielkanocnej Nadziei

W dniach 9 i 10 marca 2016 r. odbyły się Dni Otwarte Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, podczas których można było zapoznać się z wystawą prac konkursowych XIII edycji Wokół Wielkanocnej Nadziei, akcji organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu, której towarzyszyła prezentacja multimedialna połączona z konkursem.

 

Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na zakup paczek żywnościowych dla osób potrzebujących pomocy z powiatu hrubieszowskiego.

W niedzielę 13 marca 2016r. odbędą się kiermasze prac konkursowych pod Kościołami Parafialnymi w gminie i mieście Hrubieszów.

W ramach preorientacji zawodowej i zapoznania gimnazjalistów stojących przed wyborem szkoły, zaprezentowano, czego uczy się młodzież podczas zajęć praktycznych.

Gości zapoznano również z bazą warsztatów szkolnych: pracownią kelnerską i gastronomiczną oraz działami: budowlanym, mechaniczno – ślusarskim, obróbki skrawaniem, stacją kontroli pojazdów, stanowiskami w pracowni elektrotechniki i elektroniki samochodowej.

Można było odbyć jazdę testową samochodem terenowym – UAZ oraz zobaczyć sale do ćwiczeń siłowych. Odbyły się także pokazy chemiczne i warsztaty komputerowe. Spotkanie zakończy część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1.

 

fot. UM Hrubieszów