Dostrzec tych, co są w potrzebie…

18 marca 2007 roku w Horodle odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn pod hasłem „Dostrzec tych, co są w potrzebie”.

Reklamy

br />Organizatorem turnieju było Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznym w Horodle oraz Rada Rodziców przy SP Horodło. Jak sama nazwa mówi, był to turniej charytatywny mający na celu dofinansowanie obiadów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci. Środki potrzebne na ten cel zbierano na różne sposoby, m.in. każda drużyna wpłacała wpisowe uzależnione od liczby graczy. Oprócz tego działał także bufet, który swoje zyski odprowadzał na cel przedstawiony przez SKC. Bardzo ważnym punktem tego dnia było rozpoczęcie licytacji płaskorzeźby przedstawiającej Jana Pawła II wykonanej przez Andrzeja Mirończuka.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Szkołę Podstawową w Horodle, zaś zwycięzca Turnieju otrzymał puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Gminy.

Jednak oprócz wspaniałej zabawy widać było także sportowe emocje, które wszystkim się udzielały. Każdy z zawodników i trenerów podchodził bardzo poważnie do rozgrywek i jak widać po wynikach, nikt nikogo nie faworyzował. Miłym akcentem turnieju był moment, gdy w trakcie gry jednej z drużyn, fakt posiadania okularów przez zawodnika drużyny przeciwnej spowodował pewne nieścisłości i uchybienia regulaminowe w oczach trenera przegrywającej drużyny, ale jak mawia stare przysłowie : „złej baletnicy …”

A oto układ grup dla poszczególnych drużyn :

Grupa I
ZK „Osadzeni”
„Rogalin”
„Caritas”

Grupa II
KPPSP Hrubieszów
Straż Graniczna Horodło
Cukrownia Strzyżów SA

Wyniki grup :

Grupa I
ZK „Osadzeni” – „Rogalin” – 1 : 2
„Caritas Horodło” – ZK „Osadzeni” – 0 : 2
„Rogalin” – „Caritas Horodło” – 2 : 0

Grupa II
KPPSP Hrubieszów – SG Horodło – 2 : 0
Cukrownia Strzyżów SA – SG Horodło – 2 : 0
KPPSP Hrubieszów – Cukrownia Strzyżów SA – 1 : 2

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – Cukrownia Strzyżów SA
2 miejsce – „Rogalin”
3 miejsce – „Reprezentacja „Osadzonych” z Zakładu Karnego w
Hrubieszowie
4 miejsce – KPPSP Hrubieszów
5 miejsce – „Caritas Horodło”
6 miejsce – Placówka Straży Granicznej w Horodle

Gratulujemy uczestnikom sportowej walki w szczytnym celu!

Andrew

zobacz zdjęcia >>