Dwójka: Każdy uczeń potrafi być twórczy

20 września 2016 roku uczniowie Gimnazjum Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie (Dwójka), w ramach godzin wychowawczych i zajęć artystycznych, uczestniczyli w warsztatach z wykorzystaniem metod aktywizujących.

Reklamy

 

20 września 2016 roku klasa 3A Gimnazjum w ramach godzin wychowawczych i zajęć artystycznych uczestniczyła w warsztatach z wykorzystaniem metod aktywizujących. Wszyscy uczniowie po warsztatach przekonali się, że każdy uczeń potrafi być twórczy, że twórczość ta może wiązać się z dobrą zabawą – a to z kolei służy integracji grupy. Ale najważniejsze podsumowanie zajęć – w miłym towarzystwie grupa może dokonać wielkich rzeczy.

W tym samym dniu grupa uczniów z klasy 6B uczestniczyła w warsztatach instrumentalnych mających na celu ukazanie kolorytu brzmień różnorodnych instrumentów perkusyjnych świata. Młodzi słuchacze poznali wybrane etniczne instrumenty od pochodzących z dalekich krajów afrykańskich, po wykorzystywane w kulturach Dalekiego i Bliskiego Wschodu.

Spotkanie z muzyką tych obszarów przybliżyło uczniom brzmienie, instrumentarium, pozwoliło również na własne próby tworzenia opracowań muzycznych wykorzystujących wybrane instrumenty etniczne w ramach działań warsztatowych.

Bogate wyposażenie w instrumenty pracowni Instytutu Muzyki oraz prywatne, kolekcjonowane zbiory przez autorkę projektu, pozwoliły na muzyczną wędrówkę słuchaczy przez wiele krajów świata.

Po ciekawych warsztatach uczniowie wraz z opiekunami – Małgorzatą Dziewiczkiewicz, Marią Fedaczyńską, Beatą Fabrowską i Beatą Krawczuk – udali się do Tarasów Zamkowych na posiłek.