23 maja 2024

Dwójka: Wiosna w gospodarstwie ogrodniczym

17 marca 2017 roku uczniowie klas 3A i 2C ZSM nr 2 pod opieką wychowawczyń Joanny Tomasiak i Katarzyny Beń, zwiedzili gospodarstwo ogrodnicze państwa Doroty i Wojciecha Sołtysiaków.

 

Główne cele wycieczki to podniesienie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dotyczącej uprawy roślin szklarniowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy szacunku dla pracy ogrodnika.

Po gospodarstwie oprowadzali nas pani Dorota Sołtysiak oraz pan Mateusz Sołtysiak. W szklarni będącej częścią gospodarstwa, uczniowie zobaczyli wiele roślin ozdobnych, między innymi pierwiosnki, stokrotki, hiacynty, bratki. Mieli okazję do zdobycia wielu cennych wiadomości na temat wysiewu, rozmnażania i pielęgnacji roślin oraz warunków jakie muszą być spełnione aby rośliny były piękne i zdrowe. Dzieci oglądały wszystko z dużym zainteresowaniem i zadawały wiele pytań, na które nasi gospodarze cierpliwie odpowiadali. Nasz zachwyt wzbudziła też wspaniale urządzona kwiaciarnia z mnóstwem pięknych roślin. Niektórzy z nas kupili w niej rośliny doniczkowe lub kwiaty cięte. W prezencie od gospodarzy każda z klas dostała śliczne pierwiosnki do sal lekcyjnych.

Wiadomości zdobyte podczas wycieczki z pewnością wykorzystamy podczas pielęgnacji naszych klasowych roślin doniczkowych oraz pędzenia cebul na klasowym lub domowym parapecie. Wycieczka była bardzo udana. W towarzystwie roślin wszyscy czuliśmy się przyjemnie, a gospodarze zadbali o wspaniałą atmosferę. Serdecznie dziękujemy!


Zdjęcia >>

 

Tekst i foto: Joanna Tomasiak, Katarzyna Beń