Dzieci z Przedszkola nr 3 uczestniczyły w Mszy Świętej z okazji Dnia Babci i Dziadka

W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie dzieci z Przedszkola Nr 3 w Hrubieszowa rozszerzyły miłość i radość z okazji Święta Babci i Dziadka.

Reklamy

 

W niedzielę 18.01.2015 roku na godz. 11.00 zostali zaproszeni na Mszę św. wszystkie Babcie i Dziadkowie. Osługę dziecięcej Mszy św. miały przedszkolaki z Przedszkola Nr 3 w Hrubieszowie. To one podpowiadały intencje za kogo będziemy się modlić. Ponieważ z czytaniem jeszcze mają problemy, modlitwy wiernych i komentarzy do procesji z darami uczyły się na pamięć.

Nad przygotowaniem dzieci do obsługi liturgii czuwała katechetka oraz grono wychowawców z panią dyrektor Przedszkola Marią Jastrzębską. Mszę św. odprawił i homilię wygłosił wspomagany przez dzieci ks. prałat Andrzej Puzon.

Przedszkolaki na zakończenie Mszy św. miały miłą niespodziankę dla Babci i Dziadzia. Recytowały wspaniałe wiersze i śpiewały piękne piosenki. Treść życzeń oraz przede wszystkim duża i uśmiechnięta grupa dzieci sprawiły, że na niejednej twarzy babć i dziadków dało się dostrzec wzruszenie.

Na zakończenie Mszy św. ks. prałat podziękował wszystkim nauczycielom oraz dyrekcji Przedszkola za przygotowanie dzieci do liturgii, a rodzicom za przyprowadzenie tych swoich pociech do kościoła. Dziękując Seniorom za obecność na Mszy św. i prosząc, aby nadal czuwali nad duchowym rozwojem swoich wnuków.

Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie

(Mk10,14)Miejskie Przedszkole nr 3

w Hrubieszowie