18 kwietnia 2024

Dzień Edukacji Narodowej w Trójce

W czwartek, 13 października 2016 roku, w hrubieszowskim Zespole Szkół Miejskich nr 3 (Trójka), świętowano przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej.


To święto wszystkich pracowników oświaty. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Danuta Krawczuk, która zaprosiła wszystkich uczestników do obejrzenia montażu słowno – muzycznego. W tym roku uroczystą akademię przygotowały dzieci z kas II c i III c szkoły podstawowej pod kierunkiem pań: Anny Kryszczuk i Iwony Rubachy.

Młodzi artyści radosną piosenką, pięknym słowem i wspaniałym tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Następnie głos zabrała pani dyrektor, która pogratulowała i podziękowała wszystkim wykonawcom za przepiękną, wzruszającą i pełną radości część artystyczną. Wszystkim pracownikom szkoły podziękowała za „każdy dzień wytężonej pracy, wysiłek, zaangażowanie i każdy przejaw wzajemnej życzliwości.” Życzyła im wielu sił i wytrwałości w tym szczególnym dniu. Pani dyrektor wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły. Poinformowała także o nauczycielach, którzy zostali nagrodzeni przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Wiśniewska zwracając się do wszystkich zebranych na uroczystości przekazała najlepsze życzenia. Na ręce dyrekcji złożyła kwiaty, a wszystkim pracownikom naszej szkoły dzieci wręczyły słodkie upominki.


MS