29 lutego 2024

Sportowe laury w tenisie stołowym!

Mistrzowie tenisa z Klubu O.S. „KUSY” WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Hrubieszowie na VII Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w dniach: 20-23 października 2016 roku w Trzciance (województwo wielkopolskie) spisali się znakomicie zdobywając wiele medali z przewagą złotych!

Reklamy

 

Sportowe laury w tenisie stołowym


Nasi mistrzowie tenisa z Klubu O.S. „KUSY” WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Hrubieszowie – i tym razem nie zawiedli swoich fanów! Na VII Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w dniach: 20-23 października 2016 roku w Trzciance (województwo wielkopolskie) niepełnosprawni zawodnicy znowu nie dali szans konkurencji z innych regionów Polski.

Reklamy

 

Przeważały złote medale:

Beata Oliwiak i Mariusz Kudrel zdobyli złoto w dwóch konkurencjach – grze pojedynczej i mikście,

Łukasz Kwarciński – wywalczył dwa złote medale (w grze pojedynczej i w deblu).

O medale: złoty (debel) i srebrny (gra pojedyncza) powiększył swoje osiągnięcia sportowe Bogusław Cisło.

Pozostali reprezentanci z Lubelszczyzny: Zbigniew Świder i Rafał Różański (Dom Pomocy Społecznej w Krasnymstawie) oraz Korneliusz Reszka (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim) także świetnie sobie poradzili z trudnymi przeciwnikami. Zawodnicy z Krasnegostawu mają na swoim koncie następujące sukcesy: złoty medal w grze pojedynczej i czwarte miejsce w deblu, a tomaszowianin (mieszkaniec Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łabuniach k. Zamościa) – brązowy medal w grze pojedynczej.

Poziom turnieju był wysoki i bardzo wyrównany i bez ogromnej pracy trenerów: Mieczysława ŚliwińskiegoAgnieszki Bronickiej (WTZ Hrubieszów), Wojciecha Majkuta (SOSW Tomaszów Lubelski) i Agnieszki Birlet (DPS Krasnystaw) zawodnicy z naszego województwa nie odnieśliby tak znaczących zwycięstw tenisowych w skali kraju. A zacięta walka i determinacja samych niepełnosprawnych sportowców przypieczętowała sukces.

Za wydatną pomoc dla naszych reprezentantów w sprawnym przebiegu treningów dziękujemy Zbigniewowi Krawczukowi, od lat działającemu w Hrubieszowie na rzecz Olimpiad Specjalnych.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom i życzymy kolejnych medali i miejsc na podium!

 

 

Opracował – mak

Foto – sekcja O.S. Kusy Hrubieszów