30 maja 2024

Dzień Kobiet w Dwójce

Dzień kobiet jest doskonałą okazją, aby uświadomić Paniom, ile znaczą w życiu każdego mężczyzny. Choć niekiedy trudno im się do tego przyznać, to jednak zdają sobie sprawę, że świat bez kobiet byłby smutny, nudny i nijaki.

 

W dniu 8 marca męska część gimnazjum w Zespole Szkół Miejskich nr 2, w pełnym humoru „show” oddała należny hołd wszystkim paniom.

Słowami pięknej piosenki Bogusława Meca „Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt…” Amelia Ciesielczuk i Marlena Mróz rozpoczęły część artystyczną.

Kajtek Malinowski i Jakub Panasiewicz świetnie ucharakteryzowani na naszych panów dyrektorów złożyli piękne życzenia: marzeń, aby się spełniły, przyjaciół, żeby pamiętali, miłości, żeby przyszła oraz szczęścia, żeby nie opuszczało. Patryk Szumiata, Kacper Dęga oraz Samuel Mazur wcielając się w role mężów, w sposób humorystyczny ukazali słabość swoich żon, czyli: WYPRZEDAŻ W GALERII!!! Zaproponowali również świetny, z punktu widzenia mężczyzn sposób na rodzinne, ale znacznie atrakcyjniejsze spędzenie niedzieli w galerii.

Największy aplauz zebranej publiczności wzbudzili uczniowie przebrani za kobiety, prezentujący ogromną różnorodność, która panuje w szeregach płci pięknej: (sportsmenka – Maciej Stecko, zdolna dziewuszka – Marcin Kołodziej, kumpela – Patryk Dach, kokietka – Łukasz Magierka, intelektualistka – Jakub Wołyniec).

Puentą programu artystycznego, były występy wokalne Oliwii Dziewiczkiewicz i Małgosi Kołodziejczyk, do których dołączyli wszyscy artyści w piosence Zenka Martyniuka „Przez Twe oczy zielone”. Tanecznym krokiem, w radosnych nastrojach, ze słodkim upominkiem w rękach pań zakończyliśmy pierwszą część naszych szkolnych obchodów Dnia Kobiet .

Drugą część rozpoczął uroczysty apel, podczas którego Panowie Dyrektorzy – w imieniu całej męskiej części społeczności szkolnej – złożyli wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń przyłączył się również Samorząd Uczniowski. Panie otrzymały słodkie upominki.

Następnie rozegrane zostały niezwykle emocjonujące rozgrywki sportowe „Siatkarskiej Ligi Dnia Kobiet”. Po jednej stronie siatki zagrali nauczyciele, zaś po drugiej uczniowie. W szranki stanęły zarówno panie jak i panowie. Pierwszy mecz rozegrały panie z dziewczynkami (SP i gimnazjum) – mecz zakończył się zwycięstwem pań. Drugi mecz rozegrali panowie z chłopcami (SP i gimnazjum) – mecz zakończył się zwycięstwem chłopców.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację kobiecego święta; wszystkim zawodnikom, którzy rozegrali wspaniałe mecze i wykazali się wielkim zaangażowaniem oraz determinacją.


Zdjęcia cz.1 >>

Zdjęcia cz.2 >> 

 

Tekst: Anna Olejarz, Izabela Czerw
Foto: Patrycja Djabin, Katarzyna Beń