Dzień Otwarty w hrubieszowskiej Jedynce

„Nie bądź smutny, bądź wesoły, zostań uczniem naszej szkoły” – tymi słowami witaliśmy przyszłych uczniów naszej szkoły, którzy wraz z rodzicami przybyli na uroczystość Dnia Otwartego.

Reklamy

 

Na wejściu każdy przedszkolak „zawiesił” swoje imię na „ Drzewku przyjaźni” i został przydzielony do grupy. Punktualnie o godzinie 16.00 pani dyrektor Edyta Kucharska serdecznie powitała gości życząc słowami Kubusia Puchatka, aby „Dziś” był najpiękniejszym dniem w ich życiu, bo spędzą go w gronie przyjaciół i życzliwych ludzi.

Na początek wszyscy obejrzeli inscenizację dwóch baśni H. Ch. Andersena: „Księżniczka na ziarnku grochu” i Kopciuszek”, przygotowane przez panie: M. Serafin, J. Bartnik i E. Bohonos, w których uczniowie klasy 3a, oprócz kunsztu aktorskiego, popisywali się również znajomością języka angielskiego.

Następnie zaproszeni goście w grupach udali się na spotkanie z przygotowanymi atrakcjami. Dzieci brały aktywny udział w zabawach matematycznych, zajęciach plastycznych, zabawach w sali korekcyjnej i na wychowaniu fizycznym z elementami języka angielskiego. Obejrzeli pokazy tenisa stołowego, prezentację multimedialną, kroniki szkolne, mini ZOO, pokazy chemiczne, pokazy robota Lego oraz modeli latających.

Przyszli uczniowie zapoznali się również z inną działalnością naszej szkoły, taką jak: pracą SKO czy szkolnej gazetki „ Jedyneczka”. Dużym zainteresowaniem cieszył się salon malowania twarzy, gdzie dzieci wcielały się w swoją wymarzoną postać. W szkole z radiowęzła rozbrzmiewały dziecięce przeboje i słychać było głosy dzieci pozdrawiające swoich rodziców. Mówiąc do mikrofonu, na chwilę poczuli się prawdziwymi „radiowcami”.

Wszyscy goście otrzymali okazjonalne upominki- pamiątkowe długopisy, samolociki, specjalne wydanie „Jedyneczki”, smycze i słodycze. Cieszyli się ze słodkiego poczęstunku, gdy po trudach wędrówki po szkole mogły na chwilę odpocząć i zregenerować swoje siły. Czekała ich bowiem jeszcze jedna atrakcja. Starsi koledzy zrzeszeni w ZHR przygotowali na koniec taniec integracyjny. Dzieci bawiły się wspaniale i pomimo późnej pory nie miały ochoty wracać do domu.

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że odpowiedzieliście Państwo na nasze zaproszenie. Mamy nadzieję, że szkoła spełnia Państwa oczekiwania. Zapraszamy od września do naszej placówki uczniów klasy pierwszej i klasy zerowej.

 

źródło i fot. SP nr 1