Efektywne działanie agrestu indyjskiego w procesie odchudzania

Wygląd zewnętrzny może nie jest tym, po czym należałoby oceniać drugiego człowieka, jednak z pewnością jest tym, na czym nam bardzo zależy. Ludzie od lat szukają cudownego specyfiku, który pozwoliłby schudnąć i jednocześnie zadbał o urodę. Dlatego oczy całego świata patrzą dziś na agrest indyjski.

Reklamy

 

Amla, bo o niej tak naprawdę mowa, na miano agrestu indyjskiego zasłużyła sobie za sprawą swoich zielonych owoców, łudząco przypominających znany wszystkim zielony agrest. W Indiach amla znana jest od tysiącleci. Jej właściwości są szeroko wykorzystywane w medycynie naturalnej i kosmetyce. Hindusi uważają ją za roślinę przywracającą równowagę, a jak wiadomo, równowaga wyklucza choroby, stąd o amli mówi się, że jest rośliną dającą długowieczność. Mieszkańcy Indii uważają, że całe drzewo amli ma cudowne moce i nadaje się do wykorzystania. Jednak najwięcej cennych substancji, witamin i minerałów, znajduje się w owocach. Wystarczy powiedzieć, że zaledwie 10 gram świeżych owoców aż w sześćdziesięciu procentach pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. A to zaledwie zalążek tego, co kryje się w owocach drzewa amla.

Co jeszcze potrafi agrest indyjski? Udowodniono, że posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Może być dobrym lekiem na grypę i jako taki jest wykorzystywany między innymi w Indiach. Ponadto jest skuteczny w leczeniu, anemii, choroby wrzodowej, wspomaga pracę wątroby i nerek, normalizuje pracę układu trawiennego i układu krwionośnego.

Jakby tego było mało, agrest indyjski ma bardzo dobroczynne działanie dla urody. Dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy ma pozytywny wpływ na skórę, która staje się jędrniejsza, gładsza i wyraźnie młodsza. Regularne stosowanie wyciągu z agrestu indyjskiego poprawia kondycję i wygląd paznokci i włosów. Mówi się nawet o skutecznym leczeniu łysienia plackowatego przy pomocy owoców z drzewa amla.

Nie można zapomnieć, że agrest indyjski jest doskonałym spalaczem tłuszczu i właśnie z tego powodu robi obecnie furorę na świecie. Uważany jest za bezpieczny (składający się wyłącznie z naturalnych składników) i skuteczny sposób na walkę z nadwagą. Przyjmując tabletki z wyciągiem z agrestu indyjskiego, w ciągu miesiąca można zrzucić aż 10 kilogramów. Tak spektakularna metamorfoza jest jak najbardziej możliwa i nie wymaga drastycznej diety. Jednak dla lepszych efektów zaleca się prowadzanie zdrowego trybu życia (warto pamiętać o aktywności fizycznej i minimum ośmiogodzinnym śnie) i ułożenie zbilansowanej diety. Nie można też zapomnieć o piciu dużej ilości wody. Dietetycy zalecają przyjmowanie około dwóch litrów płynów dziennie. Osoby prowadzące aktywny tryb życia, sportowcy i pracownicy fizyczni powinni tę ilość zwiększyć.

Przy tym wszystkim informacja, że amla jest w Indiach popularnym afrodyzjakiem, to tylko wisienka na torcie i jeszcze jeden powód, by sięgnąć po ten niezwykły specyfik. Można go kupić na stronie amlanforte.com. W jednej tabletce amlan forte znajdziemy aż 800 mg wyciągu z owoców z drzewa amla. Tak wysoka zawartość ekstraktu gwarantuje najlepsze efekty w walce otyłością.

Nie zaleca się stosowania suplementów diety z wyciągiem z agrestu indyjskiego kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersiom, osobom borykającym się z problemami z krzepliwością krwi oraz pacjentom szykującym się do operacji. W tym ostatnim przypadku należy już na dwa tygodnie przed planowaną operacją zaprzestać przyjmowania tabletek z wyciągiem z owoców z drzewa amla.

 

fot. mat. sponsora