Explainer video czyli film promocyjny – jakie ma znaczenie dla wizerunku firmy?

Filmy firmowe to popularny sposób prezentowania swojego przedsiębiorstwa w Internecie. Stworzenie profesjonalnego filmu wizerunkowego może dać firmie sporo korzyści. Zanim jednak przystąpisz do działania powinieneś zastanowić się nad takimi kwestiami jak: cena, jakość, cel filmu i jakie efekty zamierzasz dzięki niemu uzyskać.

Reklamy

Materiał reklamowy

 

Koszty filmu promocyjnego

Reklamy

W przypadku filmów promocyjnych i wizerunkowych cenniki poszczególnych agencji są bardzo różne. Może Ci się wydawać, że skoro któraś agencja proponuje niższe ceny to po co przepłacać? Potraktuj swój film promocyjny jak inwestycję. Pamiętaj, że dodatkowe koszty przekładają się na jakość, płacisz za czyjeś doświadczenie, umiejętności, kreatywność, sprzęt i jakoś wykonania filmu.

Na tej stronie http://festekipa.pl/ możesz zobaczyć przykłady udanych realizacji i wycenić swoje zapytanie.

 

Czas realizacji

Samo stworzenie filmu promocyjnego nie powinno zająć zbyt wiele czasu, ale odpowiednie przygotowanie się do niego wymaga go trochę więcej. Daj agencji trochę czasu na dokładne poznanie twojej firmy, marki, którą chcesz pokazać. Pozwól jej na stworzenie kilku kreatywnych koncepcji, z których wspólnie wybierzecie tę najodpowiedniejszą.

 

Postrzeganie widza

Kolejnym argumentem, który przemawia za tym żeby do produkcji filmu promocyjnego podejść profesjonalnie jest to jak Twoją firmę będzie postrzegał potencjalny klient po zobaczeniu video.

Przy odpowiednim usytuowaniu filmu na firmowej stronie internetowej będzie on pierwszą informacją o firmie na jaką trafi odwiedzający. Złe wrażanie, jakie nieprofesjonalny film może wywołać będzie trudne do zatarcia. Dlatego tak ważne jest żeby nie postrzegać produkcji explainer video jako „kolejnego projektu do odbębnienia”.

 

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie filmów na YouTube jest równie istotne jak samo ich stworzenie. Jeśli chcesz żeby film o Twojej firmie dał oczekiwane rezultaty musisz zadbać o odpowiednie jego rozpowszechnienie w sieci. Warto również pamiętać o kontrolowaniu wyników oglądalności filmu i o szukaniu nowych sposobów na ich wzrost. Odpowiednie wypromowanie filmu może znacząco przełożyć się na zainteresowanie Twoją firmą a tym samym wzrost zysków.

Więcej na temat filmów promocyjnych i explainer video przeczytasz na: 

http://festekipa.pl/oferta/filmy-reklamowe-i-promocyjne/

 

fot. mat. sponsora