Festiwal Amatorskiej Twórczości Artystycznej

HrubieszówPuławy

Reklamy

16 i 17 kwietnia młodzież z Zespołu Szkół nr 1 i uczestnicy ŚHP w Hrubieszowie wzięli udział w VI Festiwalu Amatorskiej Twórczości Artystycznej w Puławach.

Dzień poprzedzający występy sceniczne poświęcony był zwiedzaniu Zespołu Pałacowo – Parkowego w Puławach oraz próbom technicznym i zajęciom warsztatowym.

17 kwietnia w Ośrodku Kultury „Dom Chemika” odbył się koncert galowy. Występom na scenie towarzyszyły prezentacje prac plastycznych, fotografii i rękodzieła.

Hrubieszów reprezentowały prace przygotowane przez ucznia III klasy wielozawodowej ZS nr 1 – Włodzimierza Starynkiewicza. Były to własnoręcznie zaprojektowane i sklejane modele samochodów.

Mogliśmy również oglądać występ sceniczny Dominiki Komzy z klasy II Lb przygotowany w oparciu o teksty Barbary Charczuk, Stanisława Grochowiaka oraz Ewy Baranowicz i Marii Szczepańskiej.

Dla młodych artystów było to ważne wydarzenie, wiązało się z obowiązkiem i zaszczytem prezentacji swojego regionu oraz okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz pokazania własnego talentu.

Wszyscy uczestnicy festiwalu zostali nagrodzeni dyplomami oraz symboliczną podkową…na szczęście.

Opr.: Monika Jabłońska / D. B.

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009