Głośne czytanie w SP nr 2

Hrubieszów

Od 1 do 7 czerwca 2009 r. fundacja ABC XXI zorganizowała VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach społecznej akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Prowadzona przez fundację akcja ma przypominać osobom dorosłym o tym, jak ważne dla rozwoju dziecka jest głośne czytanie.

Reklamy

i>„….ma poeta słowa tajemnicze,
którymi może spełnić
każde z życzeń”.
/I. K. Gałczyński/

Reklamy

Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie już po raz trzeci włącza się do tej akcji. Uczniowie klasy IIIb i IIc pod kierunkiem wychowawczyń p. Katarzyny Beń i p. Joanny Tomasiak przedstawili krótką część artystyczną „Cztery pory roku”, na którą złożyły się piękne recytacje wierszy o tematyce jesiennej, zimowej, wiosennej i letniej.

Do głośnego czytania dzieciom, zaproszono panią Annę Kamieniarz – nauczycielkę języka polskiego, która przeczytała fragment książki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”. Pani Joanna Tomasiak, nauczycielka nauczania zintegrowanego, zapoznała słuchaczy z utworem literackim Ludwika Jerzego Kerna „Mądra poduszka”.

Głośne czytanie dzieciom ma na celu zachęcenie dzieci do czytania i dorosłych do wspólnego czytania z dziećmi. Akcja ta weszła na stałe do kalendarza imprez w naszej szkole.

zobacz zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009