22 czerwca 2024

Gmina Fair Play

W dniu 5 października br. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta gala VI edycji konkursu, podczas której Burmistrz Miasta Zbigniew Dolecki odebrał przyznany Gminie Miejskiej tytuł i certyfikat.

Reklamy

Hrubieszów został uhonorowany tytułem i certyfikatem „Gmina Fair Play 2007” w kategorii „małe miasto”.

Jest to szczególne wyróżnienie, jakie Kapituła Konkursu przyznaje gminom aktywnie wspierającym rozwój przedsiębiorczości i tworzącym warunki sprzyjające dla inwestorów.

Reklamy

Uzyskany certyfikat jest jednak nie tylko wyrazem uznania członków Kapituły, lecz także inwestorów działających na terenie gminy, którzy w ramach II etapu konkursu zostali poddani badaniu, w którym musieli odpowiedzieć na 20 pytań oceniając między innymi działalność urzędu gmin bądź miasta, kompetencje pracowników urzędu oraz warunki panujące w gminie umożliwiające bądź utrudniające przyciągnięcie nowych inwestycji lub realizowanie nowych zadań przez inwestorów.

Konkurs „Gmina Fair-Play” Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji jest organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.
Jak podkreślają organizatorzy, ideą konkursu jest wskazanie polskim i zagranicznym firmom miejsca, gdzie mogą inwestować bez obaw, a inwestorzy obsługiwani będą w przyjaznej atmosferze i będą mogli liczyć na pomoc oraz doradztwo ze strony pracowników urzędu.

Reklamy

Zdjęcia >>