21 maja 2024

II Turniej Szachowy Grand Prix 2008 w „Staszicu”

11 listopada 2007 o godz. 13:00 w ZS nr 2 – ul. 3-go Maja 1 w Hrubieszowie odbędzie się II Turniej Grand Prix 2008 o Puchary Starosty i Burmistrza Hrubieszowa w pięciu kategoriach wiekowych, z podziałem na kobiety i mężczyzn, w punktacji indywidualnej i drużynowej szkół (3+1).

Organizatorem rozgrywek jest Hrubieszowskie Towarzystwo Szachowe – sędziuje Mieczysław Pszeniczka. Planujemy X Turniejów w ciągu roku szkolnego, zaliczając zawodnikowi osiem najlepszych dla niego w całej edycji. Turnieje rozgrywane są systemem „szwajcarskim” na dystansie 7 –miu partii z czasem 15 min. dla zawodnika, z kojarzeniem komputerowym par.

Regulamin Turnieju w dziale Sport –> Szachy Regulamin.

Przy okazji informujemy o sukcesach naszych szachistów w ogólnopolskim turnieju o „Puchar Roztocza” w Tomaszowie Lubelskim –27.10.2007. Trzecie miejsce wśród gimnazjalistów zajął Grzegorz Wojtiuk z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie. Wyprzedził on kilku zawodników z drugą kategorią szachową, otrzymał puchar i nagrody. Wśród młodzików do lat 9-ciu 4-ty był Sebastian Jakubowski – otrzymał medal i nagrody. Najmłodszym z dwu adeptów szachowej sztuki okazał się Boguś Jakubowski (2001 rocznik) z Hrubieszowa.

Szczegóły na stronie www.lzszach.lublin.pl >>