25 czerwca 2024

Historia zaginionego Papierka

Hrubieszów

Reklamy

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza spektakl dla dzieci w wykonaniu Krakowskiego Biura Promocji Kultury pt. „Historia zaginionego Papierka”.

***

Reklamy

Występują:
Katarzyna Farbaniec, Wanda Grabowska, Katarzyna Mikurda

Reklamy

Czas trwania: 60 min.
Termin spektaklu 22 marca 2010 r.
Cena biletu – 7 zł, prosimy o rezerwacje do 12 marca b. r.

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rwącymi i wielkimi rzekami… jest królestwo w którym wszyscy żyją długo i szczęśliwie…
…Niestety nie jest to początek naszej bajki. Trójka naszych bohaterów mieszka w mieście – przynajmniej od pewnego czasu. Jednak nie da się powiedzieć, że będą żyć długo i szczęśliwie. Miasto zbliża się bowiem ku wielkiej zagładzie. Jest tu ciemno, ponieważ zamiast powietrza, mieszkańców otaczają spaliny z rur wydechowych samochodów i kominów. Ludzie chodzą smutni, rozdrażnieni i zdenerwowani. Każdy z nich się gdzieś spieszy do pracy, szkoły, na spotkanie. Każdy z nich „biega za pieniędzmi”. W tym niemiłym miejscu trójka przyjaciół – popularnie nazywanych Śmietkami, próbuje odnaleźć tajemnicze zaklęcie, które może ocalić miasto i bezmyślnych ludzi – poszukują zaginionego skryptu – Papierka, na którym pradawny ojciec Świat i matka Ziemia napisali 10 ponadczasowych zasad – jak dbać o swoje otoczenie. Tylko wykonując tych dziesięć czynności w kolejności podanej przez Arcywielkich można obudzić ludzi z ich letargu i zmobilizować do działania.

Czy uda się odnaleźć skrypt? Czy nasi bohaterowie poradzą sobie z piętrzącymi się na każdym kroku problemami? Czy ich przyjaźń przetrwa próbę?

Wszystkiego dowiemy się oglądając niezwykłe show dla dzieci i starszych dzieci (dorosłych) zatytułowane „Historia zaginionego papierka”. Na szczęście nasi bohaterowie mogą liczyć na Was drodzy widzowie i zapewne niejeden raz poproszą Was o pomoc. Czy będziecie potrafili im pomóc? – Mam nadzieję, że tak.

ZAPRASZAMY!